Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut ,iti dai seama ca stiu cum stau pompele dar un sfat de la tine nu strica niciodata ,asa ca orice sfat sau sugestie este binevenita mai ales ca intram intr-un domeniu nou pentru noi :gari,peroane accesorii,etc.... :D
 
A mai sosit un vagon cu containere pentru garnitura aferenta.


Iar achizitiile facute astazi nu se opresc aici ,restul ce s-a luat necesitind montaj asa ca va mai dura ceva pina le voi posta :D
 
silviu lasa vagoanele si zi ce ai facut cu remiza aia ca pentru tine a facut planurile LDH. ca tu ai nevoie la locomotivele tale. doar nu oi face eu remiza cu 3 locuri pt o locomotiva.......hai zi ce ai mai facut acolo...poze ceva :wink:
 
Pai ,cred ca remiza este pentru tine :lol: :lol: :lol: eu am luat-o dea gata si trebuie sa o montez ,dar mai stii ce mai am :?: :twisted: poate vine si una la gara centrala pentru mai multe locomotive si cu o turnanta :D
 
turnanta ? TURNANTA ? UNDE ? CAND ? TURNANTA ?
Cumva la GERMANOS :shock: TURNANTA :lol:
CUVANTUL MAGIC PENTRU MINE - TURNANTA - AS FACE CRIMA PENTRU ASA CEVA
 
@ Silviu

Ludmilaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

Ei uite ca este aproape gata

Apare cam indecenta in poze dar important este ca merge

Boghiul motor in probe

th_IMG_7577.jpg


http://i109.photobucket.com/albums/n55/Dadu_01/Reparatii/BR130/IMG_7577.jpg

th_IMG_7578.jpg


http://i109.photobucket.com/albums/n55/Dadu_01/Reparatii/BR130/IMG_7578.jpg

mai nasol este ca apare asa indecenta, fara caroserie, si in filme

nu te uita ca este bandajata la mijloc

m-am gandit sa nu fie chiar goala :twisted:

http://s109.photobucket.com/albums/n55/Dadu_01/Reparatii/BR130/?action=view&current=MVI_7591.flv

imaginile nu sunt prea bune dar esentialul este ca Ludmila functioneaza
 
Urrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!stiam eu ca DL. Profesor Doctor LDH o sa resusciteze asa un pacient drag noua si atit de valoros sentimental ,mii de multumiri :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Noi zicem ca da , nu este ca in tinerete dar este pe val cum se spune ,a trecut testele facute de LDH mai are de primit tampoane noi (astea miine)si saptamina viitoare revine la depoul nostru pentru ai fi atasata o garnitura provizorie pina sosesc vagoanele rusesti ,mai intii sa vedem pe unde le gasim ca pina acum ,nimic .este un lucru bun ca revine la viata o asa locomotiva si totul se datoreaza lui LDH ,sincere multumiri :D
 
Multumesc mult iar de spatiu asta este o mare problema dar cred ca o sa o rezolv si pe asta cam in citiva ani :D dar incet dar sigur o sa facem primii pasi in constructia primei diorame si asta cit de curind dar mai sunt de adunat citeva elemente asa ca vedem :D
 
la cat ai adunat si cat vei mai aduna, cred ca va trebui sa-ti cumperi cel putin o garsoniera numai pentru diorama:D
 
Silviu, sunt curios cum o sa arate vagoanele rusesti deoarece din care stiu eu, ei au sau aveau alt encartament. Asta din motive strategice.
 
Doamne ajuta, Silviu!
O mansarda sa fie. Si cand e gata diorama sa inviti si pe trenulisti de pe aici sa o viziteze. :D