Ce mai vedem pe la CFR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Cu 15 minute inainte de a pleca au fost deschise usile, a plecat plin.
 
Oare nu se pot scrie mai frumos tablitele cu ruta?
Peste tot in tara au un aspect jalnic, parca ar fi o treaba facuta in sila?
Scuze pentru off topic
 
se pare ca sunt noi placutele de la aproape toate trenurile. La Bucuresti , Ploiesti si Brasov am vazut placute noi la toate trenurile. la grupa de Brasov ale trenurilor 1745 si 1621 placutele vag sunt mai speciale , pare a fi lipite cuvintele si nu vopsite cum sunt la alte trenuri. o sa verific.
 
fantt a spus:
cind am mers cu rapidul Dacia, intirzierea a fost datorata exclusiv portiunii romanesti, in special intre Deva si Sighisoara, unde se mergea cu restrictie pe multe portiuni; la unguri si austrieci nu au fost probleme...

Intradevar sunt intarzieri din cauza portiunii Deva-Sighisoara , multe trenuri ajung cu intarzieri de pana la 60 minute la Brasov , si eu care credeam ca aceste intarzieri se datoreaza exclusiv din cauza lucrarilor Predeal-Campina.

...si totusi nu stiu ce sa mai cred, de cand cu greva celor de la MAV R 347 "Dacia" Curtici-Arad-Brasov-Buc.Nord nu mai vine intarziat. Vineri sambata si azi a venit la timp fara nici macar un minut intarziere.

in perioada aceasta Dacia are doar 7 vag :

21-86 , 19-54 , Cuseta , Dormit , restaurant , 21-90 , 21-90.
 
paall a spus:
se pare ca sunt noi placutele de la aproape toate trenurile. La Bucuresti , Ploiesti si Brasov am vazut placute noi la toate trenurile. la grupa de Brasov ale trenurilor 1745 si 1621 placutele vag sunt mai speciale , pare a fi lipite cuvintele si nu vopsite cum sunt la alte trenuri. o sa verific.

Si la Pitesti e cam la fel. Sunt placute noi la toate trenurile tiute de Rev. Pitesti. Mai toate sunt pe albastru, cu exceptia celor de la trenurile 9473/9474 si 9009/2851/2856/9472, care sunt negre.
 
djflavio a spus:
Stie cineva numerele trenurilor pe care au intrat in circulatie cele doua garnituri "Acvila"?

deocamdata prima Acvila circula pe Acc Bacau-Pascani-Iasi si retur 1955 - 1956 , cealalta despre care se zvoneste ca va circula pe Bucuresti-Ploiesti inca nu a intrat in servici, cand va intra va face pe acceleratele Bucuresti-Ploiesti.Sud/Vest-Bucuresti.
 
33

<t>Saracu ' Pannonia ce a ajuns sin 12 vagoane pe timp de vara la numai 3 vagoane vagoanul de dormit nici nu cred ca avea sens avind in vedere ca pe timpul grevei mav mergea de la Arad :</t>
 
super! deci cu un DA si un MAV de la sachsen facem o garnitura corecta si ne incape si pe o diorama mica :lol: