Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut, majoritatea ma stiu deja, sunt Ady si ma ocup cu de toate. Recent venit pe forum ma pasioneaza insa modelleisehnbahn de multa vreme.Am o colectie mare, in general Roco, cu astea ma ocup, cu toate ca in ultima vreme a cam scazut calitatea, vom vedea ce va mai fi.Pana una-alta va salut pe toti...
 
Hehe... cred ca glumesti, Sandy!

Adyxxx probabil vrea sa spuna ca in ultimii ani se vede o scadere de calitate a modelelor Roco, chestie care din pacate se cam dovedeste reala. Ne-au dovedit-o cu poze DIP si alti prieteni aici pe forum!

Altfel, nici vorba ca pretul colectiilor noastre sa scada. Asa cum ne arata preturile burselor gen eBay, modelele excelent executate acum catva timp isi pastreaza valoarea sau chiar devin mai bine cotate pe masura ce trece timpul, asa cum te-ai si astepta de la niste obiecte de colectie. In definitiv, altfel cum ar fi ajuns atat de bine cotate la burse acele modele Maerklin din anii '40, in fapt niste jucarii din tabla ambutisata?
 
Buna ziua. Sunt Vestitul Iasmin (Administratorul Saitului Ro-Trans), vanatorul de autobuze si tramvaie din Bucuresti si am auzit de la un prieten din Iasi de Forumul Lokomotiv!!! Eu o sa va ajut pe partea in topicul dedicat autobuzelor/tramvaielor, si o sa postez cateva date/fotografi cu tramvaiele epocale.
O sa pun si cateva fotografii de la expozitia care a avut loc la Brasov, 29-11-2008.

As dorii sa stiu cum atasez fotografiile, rezolutia maxima, etc. Filmele se pot asa punand Embleul direct pe forum, sau pun doar linku!

O zi Buna.


La multi ani ROMANE.
 
sandy a spus:
:lol: :lol: :lol:
No offense,dar off-topic:
"Vestitul" este numele de familie sau cel mic?Nu de alta,dar sa stim cum sa-ti spunem.Vesty e ok? :D
s

Sandu Iasmin Radu, numele inbolduit e de familie. Am spus Vestitul Iasmin ca am crezut ca unii ma mai cunosc.
 
Iasmin a spus:
Sandu Iasmin Radu, numele inbolduit e de familie. Am spus Vestitul Iasmin ca am crezut ca unii ma mai cunosc.


Eu nu te cunosc, dar niciodata nu e tarziu. Bine ai venit pe forum. Uimeste-ne!
 
Catalinzz a spus:
Mama iei de gramatica..cum se scrie team??? eu stiam ca se scrie te-am...asa am invatat eu la scoala :D

uneori, mai gresim. oare tie nu ti s-a intamplat niciodata sa faci vreo greseala gramaticala, de multe ori din neatentie?