Pcg si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
eu te stiu nu stiu daca altii te stiu
ma bucur ca ai luat hotararea sa treci si aburoase pe liniile tale
daca tot iti iei aburoase eu te sfatuiesc sa incepi cu BR55, BR57 si BR18 seamana ceva mai mult cu ce a circulat pe la noi si...dau bine cu DA-ul
ce zici?
dupa asta cauti...o sa cauti cam mult si poate iei G12-le adica ceva ce aduce cu 142-ul nostru - l-a facut Liliput sub denumirea de L12
ar mai fi cate ceva care seamana sau e la fel cu ce a circulat pe la noi
la toate astea adauga faptul ca poate din ianuarie (da Doamne) ne aduce Rally CFR-urile si trebuie sa le traga cineva si pe ele
pe urma...vezi tu

aaaaaaa...m uitat sa adauga
sunt proaspat posesor al unui splendid BR38 care merge impecabil
deseara poz :D
 
Pai sa vedem BR55 avem, BR18 il cautam. Apropo BR-ul 38 nu are conector pentru digital (cel putin cel de la Piko), iar la mine digitalizarea este in floare ! :D
 
Sal pcq sa stii ca nu faci rau ca vrei sa iei turnanta pentru batrinele Doamne dar parerea mea este sa le achitionezi si dupaceeia vezi ce faci ca poate iti trebuie o remiza mai mare oricum felicitari pentru proiect si la mai multe :D
 
Sal ,

Pentru cei ce folosesc, Raily for Windows v.4, am reusit sa creez elementele lipsa pentru biblioteca Piko A , respectiv macazul dublu , triplu , sina R4 si segmentele R1 si R2 de 7.5 grade.
Cei interesati sa-si completeze biblioteca PIKO A , mesaj pe privat.

O zi buna.
 
Craciun Fericit alaturi de toti cei dragi !

Astazi in Ajunul Craciunului , am lucrat la cozonacul meu inceput din iulie.
Fiind cald in casa a inceput sa creasca. :lol:

Multhal001.jpg

Multhal002.jpg

Multhal003.jpg

Multhal004.jpg

Multhal005.jpg

Multhal006.jpg

Multhal007.jpg

Multhal008.jpg
 
Deoarece a sosit comanda de la Noch , vine si Faller cu Vollmer pe 29 Dec. voi putea termina cozonacul luna viitoare. Sarbatoarea Craciunului sa va aduca liniste si pace in suflete tuturor celor ce sunteti pe aici ! :D :D :D
 
Sal ,

Mosul a sosit cu tot ce aveam nevoie de la Noch pentru a putea continua lucrarile , asa ca m-am gandit sa va prezint gama de personaje ce vor popula diorama :

Arbl001.jpg

Arbl002.jpg

Arbl003.jpg

Arbl004.jpg
 
Cu parere de rau , va anunt ca toate intra pe aceasta diorama. La final este foarte posibil sa o vand si apoi vad eu ce mai incep. :wink:
 
Sal ,

Astazi m-am apucat serios de treaba si am pus pietris si iarba pe goliciuni.
Pozele mai jos :

IMG_2975.jpg

IMG_2976.jpg

IMG_2977.jpg

IMG_2978.jpg

IMG_2979.jpg

IMG_2980.jpg
 
Pai ce sa-ti spun , pe linga figurine mai sunt aproximativ 115 copaci , balizaje sosea , parcare cam 1500 RON. Scump dar daca vrei sa iasa arta , merita ! :lol:
 
Deoarece de maine si pina la anul voi fi departe de lumea dezlantuita, va las cu nostalgia lucrului neterminat. :D Pina la inceputul lui 2007 acesta este stadiul actual al dioramei mele.
Va doresc un AN NOU PLIN DE BUCURII SI SANATATE ALATURI DE TOTI CEI DRAGI SI BINENTELES ALATURI DE NOI MODELISTII !
LA MULTI ANI !
Mosule Rally , tare ai fost darnic anul acesta , SA NE TRAIESTI si tot la preturile astea ! :wink:

img299001.jpg

img299003.jpg

img299002.jpg