Intalniri intre pasionati la Cluj - imagini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut

din pacate este o problema de la filtrele forumului, ele inlaturand diezul din orice text (vom incerca sa remediem problema)

deocamdata iata linkul primit de la Bogdan:



sau copiati cu totul in browser acest link:

http://212.54.100.83/webcast/WebPlayer2.php?file=rtmp://perthro.tvr.ro/rec/DATA-2008-09-25-9-14.flv&name=Trezirea la apel! (IV)

vizionare placuta!

p.s. trebuie sa stam cu ochii pe emisiunea care s-a difuzat in direct azi de la 16:30 la 15:30.
In cadrul emisiunii s-au difuzat niste reportaje estrem de profesionist realizate. Multumim echipei TVR pentru munca depusa.
 
  • Like
Reacții: Cai Ferate Romane
SAlut,

ieri a avut loc o intalnire unde i-am avut ca paritipanti pe Silviu (@SSI) si pe FLorin Tuica (@FLorin Tuica) din Bucuresti, motiv pentru care s-au rulat trenuri si s-au baut.. sucuri.

Una dintre vedetele prezente a fost o locomotiva formata din 2 unitati, un monstru produs de Trix:



Prezenta:

 
Salut,

ieri a fost mare sedinta mare, l-am sarbatorit pe El Presidente

LA MULTI ANI !!! Sandy

Si pe urma am discutat despre principalele obiective ale clubului.

Poze si poze, asa cum au iesit:


(nu stiu a cui e freza)

Sedinta aprinsa!

Noutatile le gasiti la rubrica asociatiei,
va vom tine la curent cu evenimentele ce vor avea loc.
 
Salut,

revin cu cateva imagini si noutati de la intalnirea de saptamana aceasta.

Intalnirea a avut loc la noul sediu, am sarbatorit ziua lui Ionut si totodata mutarea, cu bere, coniac si sampanie :D



In timp ce unii discutau iar altii se cunosteau, au fost puse 2 module pe picioare:



Iata-l si pe al 3-lea:



Mai este mult de munca



Ne revedem saptamana viitoare (eu doar joi voi putea)
 
Mai sunt destule de facut: de terminat de golit din cutii, de aranjat calculator, dulapuri, de aspirat spalat pe jos, de pus mocheta, de montat diorama. Oricum daca facem totul ca si la carte o sa iasa ceva deosebit.
 
faina diorama dar trebuia sa mai lucrati la ea adik la stalpii de catenara sa o faceti in intregime electrica dar ii frumoasa si asa tot asa sa o tinetii ;-) 8)
 
Salut,

@silviu, sunt multe de facut, catenara va fi prezenta pe aprox. 80% din liniile dioramei.

Aseara a fost o intalnire de lucru la club, s-au mai scos din cutii materiale/scule, s-a facut curat pe rafturi si s-au pus modulele pe picioare.




Etapa urmatoare va consta in curatatul geamurilor, aranjat restu de scule/materiale, inceput de lucru la repunerea in functiune a dioramei, curatat linii/parte electrica, etc.

Au fost prezenti la datorie Ionut, Mircea, Luci si Attila, avand in vedere pofta de munca a noilor membri, viitorul suna bine :D.
 
In mare s-au cam pus toate cutiile. Urmeaza sa punem sculele pe rafturi , geamurile sa le curatam si sa incepem cu grija sa montam diorama.
Normal in 2-3 "sedinte" putem sa avem diorama functionala.
 
Ieri a fost o zi extraordinar de productiva.
Oameni de baza ai zilei au fost noii membrii Mircea si Lucian ,care desi au prins clubul in perioada mutarii nu s-au dat in laturi de la munca de jos. Rasplata e aproape, pentru ca in curand vor putea sa se joace cu trenurile pe diorama re-montata.
Impreuna cu ei am ajust la club plini de entuziasm si cu o lista de 6 puncte de revolvat:

1. Spalatul geamurilor
2. De terminat de desfacut cutiile
3. De aranjat materialul lemnos disponibil pentru lucrari viitoare
4. De curatat liniile
5. De aspirat
6. De inceput de montat diorama.

Am reusit sa facem tot ce ne-am propus. Asa ca la sfarsitul sesiunii de munca , clubul e cu un pas mai aproape de ceea ce visam. Am reusit sa re-montam o parte din diorama, plus toata curatenia.
Astfel pentru data viitoare a mai rams doar de finalizat montarea dioramei, de curatat cateva rafturi la care am eliberat accesul si de instalat mocheta si putem spune ca procesul de mutare s-a incheiat.

Poze in cateva momente de la fotograful oficial.
 
e mai complicat dupa ce aveti tot montat si va dati seama ca vreti-nu vreti,trebuie sa zugraviti.
nu te baga sa imbraci peretele in lemn sau imitatie,mai bine o mana-doua de vopsea lavabila alba sau crem si iese super
....daca ii imbraci,pot apare probleme din cauza umezelii sau a dif. de temperatura
spatiul este inchiriat,banuiesc?daca da,nu merita cheltuiala,o zugraveala cred ca e mai ieftina
 
Eu ma gandeam doar la zonele foarte urate, nu la toti peretii, doar zona de la geamuri arata urat, o coala ar ajunge pentru zona respectiva si costa doar 60 lei.

In fine era o idee.

Vom vedea cum facem, normal trebuia zugravit inainte, dar lumea vrea cat mai repede diorama functionala, asta este... ne descurcam noi cumva.