Intalniri intre pasionati la Cluj - imagini

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Din pacate serviciul asta ma omoara, tot mai greu scap inainte de ora 7 :(
Sandy poze cu copacii nu ai ? :D
 
Mi-au ramas mie pe retina. Scanez si te asigur ca arata bine! Bafta!Si incearca sa tragi un pic chiulul, da-o-n ma-sa munca!
 
sandy a spus:
Salut,
Desi e vara si multa lume e in concedii,noi ne contiunuam activitatea.Avem multe de facut,se apropie toamna cu "Machetist 2008" dar ne e drag sa ne mai vedem sa schimbam impresii si sa punem tara la cale.
Florin e prins pina peste cap in zilele astea iar chiar acum cind va scriu e la concertul Whitesnake,asa ca o sa preiau eu putin rolul de cronicar.
Saptamina trecuta ne-am vazut ca de obicei la Club unde am avut multe surprize placute.Mie mi-a venit mult doritul BR 110 DR Roco(V100):
....

Au fost prezenti:Florin,Dan si sotia sa,Gabor Fleischmann,Alin,Obiwan,Doru si cu mine.A fost prezent telefonic si Septy care se plictisea in Grecia in compania unor rusoaice modele dar ne-modeliste :D

....

Intors din pribegie, completez cu niste imaginigi prezentarea lui Sandy.

Asa cum s-a spus, am sarbatorit deschiderea magazinului lui Dan, desi a fost putina lume (concedii, copii, neveste, pisica bunicii, etc), a fost multa voie buna, sa mancat, s-a povestit, s-a baut sampanie



DanDecoder ne-a prezentat si cea mai noua realizare, decodorul de lumini pentru vagoane:



La capitolul material rulant am avut parte de multe nume:

Roco:



Lima, rivarossi:



Doru si noua achizitie de la Liliput:



S-a lucrat si la diorama:



Participantii:

 
sandy a spus:
Salutare,
... pentru ca e vara m-am gindit sa va propun o tema.
Miercuri,la intilnire tema sa fie"Berea si modelismul".Adica rog pe toti cei care au modele inscriptionate cu marci de bere sa aduca,in limita posibilului si cite o bere reala ca sa putem ilustra.Eu am sa aduc o suita de vagoane de bere dar si de automodele precum si locomotive cehesti pentru ca, deh, Cehia este una dintre patriile berii.
Va asteptam la o "degustare modelistica", miercuri, de la 17-17.30 la Club.
...
El Presidente :D

... si asa a si fost :lol:

Salut,

- cateva poze de la intalnirea de miercuri -

Se fac pregatirile:




Primele imagini "pereche"



Soseste si o masina cu lazi cu bere:



Sandy aranjeaza atent modelele:

 
Eu completez:
-a mai fost si Cornel dar s-a "tirat",ca era asteptat de junior
-sa se faca si vagoane de Silva Neagra pentru Septy
-am fost slab pregatiti deoarece cind am scos camoianele de la Rudi ne-am dat seama ca mai puteam lua si alte beri care se gasesc la noi:Warsteiner,Bittburger,Krombacher,Prinzip Luitpold,Veltins.
Pe viitor vom fi mai atenti :lol:
 
Slutare,

Astazi am avut sedinta saptaminala a Asociatiei.
Am discutat multe probleme organizatorice si am stabilit detalii legate de "Machetist 2008". Voi reveni in curind cu informatii interesante, mai ales ca am gasit si partenerii media pentru eveniment.
Au fost prezenti: Florinn, Fleischmann(care ne-a prezentat cea mai noua achizite-o superba BR 81 de la ...Fleischmann), Doru, Dan, Attila, Cornel, Septy, Obiwan, Alin si cu mine.
Eu saptamina viitoare voi fi in concediu asa ca va rog sa fiti cuminti :D
Cu mine va vedeti cealalta saptamina,eu propun intilnire miercuri 13 august.

Toate bune,

El Presidente :D
 
La multi ani!Puteai sa aduci niste beri de ziua ta Fleischamann Baci!Euseptiu era cu gatu` uscat, mee too...
 
Multsam de urari.
Aline tu fiind AMNEZIC,nu-tzi raspund la provocari,dar nu e frumos sa lasi in pahar bautura dupa ce ciocnesti... :cool:
 
Salut,

ieri a fost o intalnire cu surpriza, au venit multi participanti insa in loc sa dezbatem despre deschiderea expozitiei s-a intamplat altceva:

Au rulat trenuri:



Si o echipa de la TVR a fost prezenta mai mult de 3 ore pentru a face un reportaj.



Montajul va fi transmis vineri (maine) de la 16:30 pe TVR Cluj in cadrul unei emisiuni unde suntem invitati 2 trenulisti si 2 avionisti sa vorbim despre modelism. Reportajul va fi transmis si luni dimineata de la ora 7.

Vom reveni cu noutati.
 
Florinn a spus:
Salut,

ieri a fost o intalnire cu surpriza, au venit multi participanti insa in loc sa dezbatem despre deschiderea expozitiei s-a intamplat altceva:

Au rulat trenuri:



Si o echipa de la TVR a fost prezenta mai mult de 3 ore pentru a face un reportaj.



Montajul va fi transmis vineri (maine) de la 16:30 pe TVR Cluj in cadrul unei emisiuni unde suntem invitati 2 trenulisti si 2 avionisti sa vorbim despre modelism. Reportajul va fi transmis si luni dimineata de la ora 7.

Vom reveni cu noutati.
Uite ca m-a informat acum Florin (@gam3) cum ca un reportaj de aproximativ 7 min despre expozitia de la Cluj a fost dat azi dimineata pe TVR1 (cu preluare TVR cluj), deci... fiti cu ochii pe TVR :).
 
Pa da colega , ca eu te-am sunat exact cand urmaream reportaju' da crezi ca am putut da de tine...
La emisiunea de dimineata de pe TVR 1 - "Trezirea la Apel" ieri 25.09 , reportaju a fost dat de pe la ora 8:20 pana in ora 9. Nu il gasesc inca in arhiva de pe net de la tvr , era preluare de pe TVR CLUJ.
 
http://www.tvr.ro/inregistrari.php?id=Trezirea%20la%20apel!%20(IV)

In arhiva programe Trezirea la apel! (IV) Joi,25 sept 2008 ora 9:15