Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare, @ICEfan, vad ca se inmultesc pasionati din Arad. Urmareste cu atentie forumul si vei observa ca exista deja o mica comunitate acolo. Poate iei legatura cu ei si participi la intalnirile lor
 
Salutare,

iata ca am revenit dupa o mica vacanta,
vreau sa urez tuturor membrilor noi Bun Venit ! pe forum,
iar celor mai vechi sa le zic Bine V-am Regasit :).

Ce sa zic, ma simt si eu putin ca un nou venit pe forum, am 176 de subiecte de citit, asa ca ... povestim mai tarziu :D
 
cosmin78 a spus:
ai uitat sa te ne spui ceva despre tine :mrgreen:

hai ca asta e chiar buna :D

stai asa sa caut ....

uite am gasit, pe prima pagina a acestui subiect :
Tue Jan 17 a spus:
Salutare tuturor si Bine v-am gasit!

Ma bucur sa vad ca site-ul are si forum acum.

Sunt pasionat de trenulete si trenuri in general, dar nu numai.
Nu am avut ocazia sa "pilotez" un avion cu radiocomanda dar cred ca e super.

Deocamdata mi-e gandul la un tanculet dotat cu camera video :) dar astept monetaru.

....sper intr-un viitor cu cati mai multi membrii.

se accepta ? :p
 
Salutare tututor

Ma numesc Ladislau am 32 anisori sunt din Bucuresti si cu ajutorul bunului meu coleg si prieten "andreiul" am capatat virusul de care se tot povesteste in acest minunat forum. Din lipsa de spatiu am considerat ca mi se potriveste clasa N, ca atare mi-am achizitionat pentru inceput un Start-Set Fleischmann 9394.


ladislauk
 
Salutare Prieteni

Numele meu este Radu Dumitriu si am 18 ani. Fiul unei familii de ceferisti, am pasiunea pentru trenuri "in sange", caci mi-am petrecut mare parte din copilarie la Grivita, sau pe la Regionala Bucuresti. Marturisesc, in cel mai sincer mod, ca prima carte pe care am citit-o, abecedarul meu, a fost Instructia de Semnalizare :D (avea multe poze). Intrarea in domeniul trenuletelor s-a intamplat relativ recent, cand am primit un set Piko Expert, intr-o stare "discutabila", si care este cu siguranta mai batran decat mine. Asta este toata colectia mea, dar intentionez sa o extind.

Sper sa ma primiti in randurile voastre, in calitate de ageamiu. :lol:
 
salutam !
Numele meu este Lucian si cred ca sunt cel mai nou pe aici. Lucrez in dom. telecomunicatiilor, absolvent de Poli la Cluj in 2002. Am ceva background de "CFR" din familie, insa n-am fost foarte atras pana de curand de domeniu.
Am participat luni la o intalnire de club (impreuna cu prietenul Mircea, care e mai cunoscator decat mine) si m-am simtit super, am intalnit oameni f. prietenosi si deschisi.
Deocamdata cam atat...mai povestim pe parcurs :).
 
Salut Lucian,

ne-am cunoscut la club si ma bucur ca expozitia reuseste sa stranga in jurul clubului noi pasionati. Te asteptam de acuma inainte la club saptamanal si nu numai la sedinte ci si la munca de jos (diorama).
Sper ca si tu si Mircea sa deveniti membri de baza ai clubului.

Ionut
 
Salut ma numesc M. Andrei Ionut, 22 de ani anul acesta... deocamdata elev la scoala de mecanici de locomotiva( mai am o saptamana.. si asta de examene :( :( ), cei mai vechie useri care au fost activi si pe alte forumuri cunosc mai multe despre mine. printr pasiuni se numara calea ferata in ansamblul ei.. si sper cat de repede sa mai prin si "drogul" trenuletelor mici.. macar e colectie daca nu altfel :D pentru ca mia placut enorm cum se prezinta o locomotiva in miniatura ( ms G3am pentru prezentarea colectiei tale... ;-) )
appp ma miram eu sa se sparga "gasca " de pasionati asa deodata.. era prea multa liniste :roll: :mrgreen:
 
Va salut domnilor! Numele meu este ..Vlad...si curand o sa fac 22 de ani..am terminat facultatea..continui studiile..si o sa am o mare problema cu timpul deoarece o sa ma si angajez. Citesc de ceva timp cu mare placere forumul dar nu am indraznit sa ma fac user :p . Dupa o frumoasa excursie prin europa..m-am hotarat sa imi cumpar un start set roco pentru ca mi se scurgeau ochii dupa locomotive DB OBB si alte frumuseti.Pasiunea pentru trenuri o am de mic ...imi place sa merg cu ele mult de tot..sa le desenez si apoi sa ma joc cu ele...dar in urma unui schimb de domicilii mi a fost furata toata colectia daruita de tatal meu. Am de gand in viitorul ff apropiat sa ma apuc de o diorama ho..o sa va mai deranjez atunci :D ...imi cer scuze daca v-am plictisit cu romanul meu..week end placut! :D