Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Vesti bune, a venit Mos Nicolae mai devreme.Poze cand ajung acasa. :D :D :D :D
 
Salutare,

Am avut probleme cu site-ul de hosting cu care lucram si a trebuit sa caut altul :evil: :evil: :evil:
Incep cu vagoanele:
Vagon cuseta cl 2 OBB Ep V fabricat de RailTop:

DSCF6907.jpg


DSCF6905.jpg


DSCF6886.jpg


DSCF6885.jpg


DSCF6884.jpg


DSCF6883.jpg


DSCF6833.jpg


DSCF6832.jpg


DSCF6825.jpg
 
Locomotiva diesel BR290DB-AG, carcasă din material plastic, şasiu din metal turnatcl.Bo-Bo, ep.V, motor cu volant, tractiune pe toate 4 axe,2 roti cu cauciuc, interf.digitala:

DSCF6902.jpg


DSCF6899.jpg


DSCF6895.jpg


DSCF6891.jpg


DSCF6890.jpg


DSCF6841.jpg


DSCF6835.jpg


DSCF6834.jpg
 
Pai bravo Gam 3 :D ,felicitari pentru noua achizitie dar o impresie despre cum ruleaza ,cum trage vagoanele,cite trage pe drept ,cite trage la urcus nu de alta dar vreau si eu una sa iau :D oricum ai facut o achizitie super :D
 
Acum se vad. Nu mai am decodor si pentru BR 290,asa ca am facut incalzirea cate juma' de ora inainte si juma' inapoi pe analog si sunt incantat de cum merge,urca cu 3 vagoane fara nicio problema,sunt curios cum se va conporta cu decoder,pana marti va sta in vitrina.
Ce e mai bun la urma,mai am de pus cu o aburoasa,dar mai dureaza un pic :D :D
 
LILIPUT DRG BR18 322 in red & black
Express train locomotive BR18 (ex S3/6) of the German Deutsche Reichsbahn Gesellschaft DRG in red and black livery. This locomotive pulled the famous Rheingold Express during the 1930s and 1940s. Epoch II, metal tender body and locomotive frame, bi-directional lights, 5-pole motor with flywheel, sprung buffers, DCC-ready with NEM652 interface, length: 268mm.

DSCF6934.jpg


DSCF6933.jpg


DSCF6931.jpg


DSCF6928.jpg


DSCF6919.jpg


DSCF6869.jpg


DSCF6867.jpg


DSCF6863.jpg


Mai pun maine poze,acum ma duc la somn.
 
Buna achizitie cu aburoasa dar in acest caz se preteaza o turnanta cu remiza :D poate imi spui cum se comporta BR 01.5 Reko la curbe cu vagoane si fara :wink: ca urmeaza sa achizitionez si lui fiu'miu BR 03 Reko Ep III cit de curind si as vrea sa stiu cam ce linii curbe sa iau pentru ea nu de alta dar la mine batrinele Doamne vor fi privilegiate cu propriul lor circuit dotat cu tot ce tine pentru timpul lor in care au rulat :D
 
Salutare,

Am un filmulet cu BR 18 la probe pe R2&R1, se descurca de minune,(filmat cu camera foto,asa ca scuzati calitatea)

 
DSCF7048.jpg


DSCF7037.jpg


DSCF7028.jpg



ceva diferit,nu am mai intalnit pana acum,atentie la tampoane
DSCF7014.jpg

tampoanele sunt ca in realitate
DSCF7013.jpg


cazanul are suspensie :shock:

DSCF7016.jpg


DSCF7012.jpg


DSCF7008.jpg


DSCF7004-1.jpg


DSCF6998-1.jpg


DSCF6979-1.jpg
 
Noi Achizitii:

Vagon persoane cl 1/2/3 LILIPUT

DSCF7161.jpg


DSCF7164.jpg


Vagon persoane cl 3
DSCF7162.jpg


DSCF7165.jpg


Garnitura Ep.II

DSCF7190.jpg


DSCF7194.jpg


BR 290 a primit decodor :D :D

DSCF7216.jpg
 
Multumesc.BR 18 a avut deflectoarele din fabrica,dar a fost prima grija cand a ajuns,sa le scot.Sunt poze cu si fara "urechi".
 
Salut Gam3 ,sa le stapinesti sanatos si traditionalul la mai multe .Daca se poate poti sa-mi spui de unde ai luat vagoanele cuseta ,cl.1,2,3 ep.II ,locomotivele BR18,BR01.5 si daca se poate cam cit costa :?: Am ajuns la magazinul ROCO simbata dar era inchis ,daca mai vrei sa stii ceva despre comanda ta de vagoane (daca nu le-ai luat intre timp)da-mi un mesaj pe PM si vorbim,eu ajung in fiecare simbata la acest magazin deoarece am treaba in zona(pe acolo face fiul meu meditatii)magazinul are simbata program de la 10-14
 
Silviu, unde se afla acest magazin?
o adresa si pentru alti amatori :D


Gam3, felicitari pentru achizitii si diorama ta. insa cam stramb din nas cand vad panta aceea atat de abrupta pe care trebuie sa urce trenurile.

dar fiecare cu gusturile sale.....
 
Salutare,

Vagoanele cuseta,cl 1/2/3 si BR 18 sunt luate de pe internet.

Cuseta MAV-40 Euro
Cuseta CD -40 Euro
Ambele Sachsenmodell.
Cuseta OBB-60 Euro
RailTop
Vagon cl 1/2/3;3;restaurant Mitropa-32 Euro buc.
LILIPUT
BR 18 208-Euro
BR 01 cumparata de la Mity de pe forum,nu a fost noua-650 Ron.

Cu panta nu am probleme,sunt multumit,e testata de toate locomotivele,chiar am una care a urcat cu 16 vagoane.Dar iata ce am gasit pe trennet:
IMPORTANT!!!!!: inclinatia pe care trebuie sa o respecte panta respectiva se formeaza dupa regula urmatoare: la fiecare 10cm de sina, panta nu are voie sa urce cu mai mult de 1cm.
Asa am facut si eu.