Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
MariusMehano,

Bun venit printre prieteni!

Aici esti ca acasa si speram sa nu fii dezamagit.

Pretul pentru Mehano este bun, fara discutii, si te asteptam sa ne spui mai multe la una din rubricile forumului.

Ai sa gasesti multa informatie atat despre trenurile reale cat si despre modele.
Totul este sa ai rabdare sa parcurgi materialele care te intereseaza.

Daca te poticnesti sau nu gasesti ceva intreaba ca nu se supara nimeni si prietenii vor sari sa te ajute.

Bafta si spoor la modelit!
 
Bine ai venit printre noi! :wink: Iti urez mult succes in toate realizarile ce vrei sa le realizezi in toate domeniile
 
Salut!
Numele meu este Costel, sunt pasionat si colectionar de TT de 10 ani in coace iar trenurile reale cit si cele in miniatura mi-au placut de cind ma stiu.
Pe viitor intentionez sa imi fac o macheta mare, iar in prezent incerc sa fac o mica diorama de vitrina.
De acest forum am aflat de la un prieten si mam gindit sa trec si eu pe aici
Pai cam atit despre mine ca nu mai stiu ce sa zic :D
Salut!
 
Costel_TT a spus:
Pai cam atit despre mine ca nu mai stiu ce sa zic :D
Salut!

Pai lasa ca zici tu cand oi prezenta colectia si cand te apuci de lucru.
Sa vezi cate zici ca aici trebuie sa zici tot ca la "doftor" altufel nu se poate.

Bun venit!

Navigare placuta!

Hm, asta parca e la barcagii nu la franari :D
 
Salutare, eu sunt Octav. De cand ma stiu sunt pasionat de trenuri, si cu cateva zile in urma am facut decizia sa intru in lumea modelistilor... incet-incet.

Am 23 de ani, si desi sunt programator (deci ma pricep la software), nu le am cu electronica -- in schimb am planuri mari, si intentionez sa invat cum sa automatizez niste trenuri cu ajutorul calculatorului (deci... electronica, ca deh).

Deocamdata intentionez sa achizitionez un start set (de la Roco, probabil) si sa invart niste vagoane pe birou.

Am avut (cand eram copil mic si prost) un trenulet la scara H0, analogic, dar care din pacate n-a avut viata lunga (cum am zis, copil mic si prost :D ). Acum ca nu mai sunt asa mic (si sper ca nici prost! :) ), am sa am si eu grija cum trebuie...

Ah, un adaos: am stat si am citit o bucata de forum ultimele cateva zile, si mi-a placut foarte mult comunitatea, asa ca de-asta sunt aci.

Deci, salut!
 
Salut, ma numesc Teo si ma ocup in general cu de toate.Sunt pasionat de electronica si de.....motoare :D .Iar iarna de modelism. :D .intrebari pe PM.Salut baietzi.
 
bolanduh a spus:
Salut, ma numesc Teo si ma ocup in general cu de toate.Sunt pasionat de electronica si de.....motoare :D .Iar iarna de modelism. :D .intrebari pe PM.Salut baietzi.

Bun venit pe forum!

Esti printre prieten.

Intrebari pe PM!

Pai nu stim ce sa te intrebam pana nu ne spui macar cate ceva din ce faci :D

:cafea:
 
Salutare, sunt nou in bransa, si colectionez clasa N. Am momentan un start set de la Minitrix si unul de la Roco. Pe viitor am in plan achizitionarea unei diorame. :)
 
Hello Aug, bine ai venit sa "ingrosi" randurile pasionatilor de scara N, ca suntem cam putini pe aici! Si, are dreptate Florin, de ce sa achizitionezi o diorama si sa nu ti-o faci tu singur, acesta fiind "incununarea" unei pasiuni modelistice?
 
Costel_TT a spus:
Salut!
Numele meu este Costel, sunt pasionat si colectionar de TT de 10 ani in coace iar trenurile reale cit si cele in miniatura mi-au placut de cind ma stiu.
Pe viitor intentionez sa imi fac o macheta mare, iar in prezent incerc sa fac o mica diorama de vitrina.
De acest forum am aflat de la un prieten si mam gindit sa trec si eu pe aici
Pai cam atit despre mine ca nu mai stiu ce sa zic :D
Salut!

Bine ai venit printre noi! :wink:
 
salut am si eu o rugaminte la cei care stiu sa imi spuna si mie la viena magazine sau expo cu trenulete
si la munchen
daca stiti si ma puteti ajuta va sunt recunoscator
 
Salutare!Eu colectionez trenulete la scara HO!Acuma am inceput construirea dioramei....si in cel mai scurt timp o sa va perzint si pe forum!