Diorama pe segmente a clubului TRC (topic pentru discutii)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Ma.Vezi ca ii sotia lu Ionutz.Si Ionutz ii om nu mare de stat, manios si degraba varsatoriu de sange.Si are si centura neagra la modelism feroviar
 
@alin
Ai uitat sa zici ca e ca tine din Maramu' si scoate brisca iute!
Alte probleme nu-s! :lol:
@Cristina&Ionutz
Sa traiti fericiti ca trebuiti!
 
alin a spus:
Ma.Vezi ca ii sotia lu Ionutz.Si Ionutz ii om nu mare de stat, manios si degraba varsatoriu de sange.Si are si centura neagra la modelism feroviar

te cred, dar cum a spus si LDH, e un compliment. asadar nu cred ca se manie, ci se bucura. ca el e fericitul posesor, iar noi cascam gura si.... ne minunam. de ce nu avem si noi asa sotii? sa munceasca cu noi la diorame, sa nu se supere cand ne urcam pe pereti din lipsa spatiului de pe podea. greu sa virusezi o femeie in ziua de azi cu pasiunile si nebuniile tale.

pe scurt. era doar un compliment pe care il mentin.
 
lupul_alb a spus:
alin a spus:
Ma.Vezi ca ii sotia lu Ionutz.Si Ionutz ii om nu mare de stat, manios si degraba varsatoriu de sange.Si are si centura neagra la modelism feroviar

te cred, dar cum a spus si LDH, e un compliment. asadar nu cred ca se manie, ci se bucura. ca el e fericitul posesor, iar noi cascam gura si.... ne minunam. de ce nu avem si noi asa sotii? sa munceasca cu noi la diorame, sa nu se supere cand ne urcam pe pereti din lipsa spatiului de pe podea. greu sa virusezi o femeie in ziua de azi cu pasiunile si nebuniile tale.

pe scurt. era doar un compliment pe care il mentin.

Relax Lupule , nu-l stii pe Alin da glumea :D
Multumesc de compliment din partea sotiei.
Cat despre partea cu muncit la diorama cot la cot a fost prima data dupa 3 ani de strambat din nas ca merg "la trenulete". In schimb se pare ca i-a placut si probabil nu a fost ultima :D
 
keep going-era o mica duma, ca un mic repros semimascat... :mask: ...de abia astept sa vaz minunea...
 
Diorama clubului

<r>Daca nu s-ar vedea afisele de pe perete, si am vopsi peretele cu albastru si imitatie de nori, in mod garantat ca ar arata ca-n realitate <E>:D</E> Arata minunat chiar si in poze</r>
 
Ce face diorama?Nu mai vedem poze.
Ultima poza care a fost pusa,culoarea de pe versan nu are tenta argintie?
 
chiar asa. nici un semn de la cluj.nici o transmisie, nici o poza. s-a spulberat elanul?
 
Lupule nu s-a spulberat nimic, pe scurt,

suntem prinsi cu mai multe "proiecte" (mai multe detalii in curand), in plus, o parte din oamenii care lucrau la diorama au fost ocupati in aceasta perioada, totusi intamplarea face ca tocmai acum cand voi ati intrebat de poze, eu prelucram niste imagini cu ce s-a lucrat la diorama luna trecuta, e drept nu s-a lucrat atat demult pe cat am fi dorit, avem de recuperat.

Probabil ca vor aparea doar pe maine.

De ce nu mai vedem transmisii ? simplu, asteptam de 2 saptamani sa punem un internet mai bun la club astfel incat transmisia sa fie de o calitate ceva mai buna.

@Alexx, nu stiu daca am inteles exact la care portiune te referi, daca e chiar ultima poza pusa, trebuie sa spun ca doar portiunea mica care e cu maro e aproximativ aproape de finalizare, restul este "nefinalizat", practic mai este mult de lucru, relieful acela va suferi multe modificari.