Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutari tuturor membrilor si pasionatilor de trenulete de pe acest forum.
 
inca unul

<t>Salut,<br/>
numele meu este Cristi (ma cheama si Florin) si de vreo 2 luni mi-am reamintit ca am avut un trenulet electric care se invartea intru-un oval si am inceput sa caut sa vad ce gasesc in momentul de fata pe la noi in materie de trenulete electrice.Am fost surprins de oferta dar si de numarul pasionatilor de asa ceva din Romania si acum ma alatur si eu lor.</t>
 
Sal tuturor:d Razvan ma numesc si sunt si eu un pasionat al trenuletelor electrice:D f curand o sa incep sa postez si eu pe forum poze si detalii despre dioama care de abia am inceputo.

Toate cele bune:D
 
Florinn a spus:
Salut

Avem o sumedenie de useri noi:
...............@shakal..............

Ii asteptam pe toti sa sparga gheata si sa se prezinte.

pana atunci le urez Bun Venit pe forum!

Ceau,

Bine v-am gasit !!
Ce sa zic despre mine...hmmm
Sunt inginer, din Timisoara si momentan ma laud cu urmatoarele achizitii:
http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2946

Oricum, pe viitor vor fi mai multe....:)
 
Salut,

mi-am luat inima'n dinti si am zis ca trebuie sa zic si eu Buna Ziua... :D
numele meu este Tolea Alexandru, am 39 ani si sunt din Bucuresti. Lucrez la o firma de telecomunicatii ca tehnician IT. Pasiunea pentru modelism? ....de mult de tot, dar parca n-am avut curajul sa ma "implic" cu adevarat. Am un baiat de 11 ani si m-am gandit ca astfel putem petrece mai mult timp impreuna (deh..incerc sa atenuez conflictul dintre generatii).
Sper ca ma veti primi in randurile voastre si ca ma veti indruma in aceasta minunata lume a modelismului feroviar.

Cu stima
 
Va salut cu respect domnilor.

Ma numesc Marian si sunt din Slobozia! M-am molipsit de acest "virus" al trenuletelor de la prietenul Arin (Prognosis) cu care ma vizitez destul de des. De fapt el s-a apucat de trenulete anul trecut in perioada imediat urmatoare dupa ce s-a pensionat! Si vad acum cat de multe a facut si a invatat sa faca. El spune ca forumul acesta l-a instruit si la incurajat! Iata ca sunt si eu acum printre membri forumului dar de aci si pana la modelism, asa cum face el, e cale lunga. Sper insa ca voi invata si de la voi si de la el cate ceva. Mai ales acum ca vrem sa infintam un club in ialomita si sa gasim un sediu unde sa ne desfasuram. In acest context am luat legatura cu autoritatile locale si avem ceva promisiuni! Sa vedem. Pana una alta muncim si ne pregatim pe langa proful nostru Prognosis.
Eu am reusit chiar sa montez prina mea casuta sub indrumarea lui fireste, si a lui Sorin, (SuperMario) care a mai facut doua. Imi tremurau mainile ca la prima lectie de soferie! :D
In fine, ma voi orienta si catre un prim set de trenulete. Problema la mine este de educatie a copilului! Sa vedem ca al meu este un distrugator prin esenta! Voi gasi eu solutia!
Sper sa colaboram si sa ne bucuram impreuna de frumusetile trenuletelor!
 
Salut cu deosebita stima pe toata lumea.
Va rog sa ma iertati ca abia azi am trecut si eu pe aici, omitand sa ma recomand.
Ma numesc Vasile Tabara (Puiu pentru toata lumea :)) sunt DTP-ist (tehnoredactor) si sunt din Oradea, iar actualmente locuiesc in Timisoara. Din copilarie am microbul asta si am cateva machete care se afla la Oradea, iar cand o sa gasesc CD-ul cu poze am sa va prezint si eu mica mea colectie.
Puiu
 
Un nou membru, un nou inceput

<r>Salut, ma numesc Stan Marius sunt din Constanta si am dorit sa fac parte din grupul modelistilor feroviari de cand pasiunea pentru trenuri si trenulete a devenit grandioasa pentru mine. Imi plac foarte mult trenurile atat la scara reala cat si la scara de modelism. Ador foarte mult sistemul feroviar romanesc, sunt interesat si de alte sisteme straine, mai ales sa cunoscut trenuri precum TGV sau Maglev , principii de functionare, rulare, poze, filme, muzee feroviare etc. Sper ca de acum in colo sa devin modelist feroviar oficial, prin faptul ca aici pe acest forum lumea feroviara, dar mai ales modelismul feroviar este pretuit cu adevarat!!! <E>:D</E> <br/>
Debutez si eu, de altfel ca toti membri cu parcul feroviar de acasa. Detin un startset Mehano T741 cel cu macaraua functionala(super tare) pe care l-am achizitionat in aprilie 2008 la pretul de 172 lei. Ce parere aveti? Este bun pretul? Pentru inceput este un pas foarte important pentru mine in modelismul feroviar. Pe viitor vreau sa-mi creez propria diorama acasa. Astept pareri despre noul membru al celui mai tare forum de trenulete, dar si despre noul prieten. Sper sa fim prieteni pe parcurs. Forta CFR!!! <E>:D</E> <E>:cool:</E></r>