Digitalizare E 144 Piko cu decoder miniDigitrax DZ 125

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Locomotiva "Arco" Piko din colectia mea functioneaza perfect cu decodorul ESU LokPilot DCC 3.0, mai ales dupa ce i-am "bibilit" setarile conform manualului.
Recunosc ca nici pana in ziua de azi nu am apucat sa montez decodorul Digitrax DZ125 in locomotiva mea E69, asa ca nu pot spune nimic din proprie experienta si, deci, ii las pe cei mai in masura sa se pronunte :D
 
Digitrax

<r><QUOTE author="europeanul"><s>
europeanul a spus:
</s>Salutare stimabililor,<br/>
<br/>
Nu numai cat costa, dar si de unde se poate achizitiona decodorul Digitrax? <E>:?:</E><e>
</e></QUOTE>
si care este raspunsul pentru intrebarea : de unde se poate achizitiona decodorul Digitrax 125 ?</r>
 
Salut !!!
Pai, din RO nu prea ai de unde sa-l iei :D :D :D
Iar in Europa ,din cate stiu eu si din ce verificari am facut, sunt cam 5,maxim 6 distribuitori.
 
Decodoarele ESU sunt excelente :!: si nu este numai parerea mea :!:

Pentru Roco merg perfect decodoarele ESU Basic (lipsesc momentan se pare) iar pentru Piko sunt mai potrivite ESU V3.0

Asta nu inseamna ca nu poti pune ESU V3.0 si pe locomotiva Roco...

Vezi aici.
 
Daca dadeai click pe linkul de mai sus ai fi vazut ca V3.0 are 4 iesiri de functii: lumini fata + spate, F1 si F2.

ESU Basic nu are F2.

Idei pt. utilizarea functiilor suplimentare gasesti aici.