Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare,
Am mai cumparat un vagon,SNCF Corail UIC,produs de Roco.Din pacate am gasit numai de cl 1.Vagonul vine cu cateva accesorii:
Click pe poze


Statia de domiciliu,PARIS MASSENA















Aici am avut o surpriza,nu am mai vazut la niciun vagon ca placa de intercomunicatie sa se miste :D




Cam asa arata acum santierul meu.Am terminat de pus terasamentul,la ce se vede am avut nevoie de 3 role.






 
Sal Gam 3 sa stapinesti sanatos vagonul ,sa stii ca imi place mai ales ca este rosu dar am observat ceva este cumva mai "scund" decit cele de la PIKO :?: oricum este super 8) Diorama arata bine dar mai ai de muncit la ea ,oricum fata de mine esti super avansat la acest proiect ,la mine spatiul fiind o mare problema :roll: mult succes :wink:
 
Si mie imi place la nebunie,cred ca mai iau 2 chiar daca sunt de cl 1.E putin mai scund decat vagoanele Schicht,dar nu e scara 1/100.Diorama sper sa o termin pana in Ianuarie.
 
Daca nu sunt indiscret de unde l-ai luat :?: si daca se poate un pret :?: nu de alta dar vreau sa iau si eu :D (poate de craciun)
 
Daca costa 20 EURO nu este mult (cu sau fara TVA) si isi merita banii din plin ,magazinul ROCO din Bucuresti :?:
 
Le au pe stoc sau la comanda :?: oricum am sa fac un drum pina acolo ca stiu unde este magazinul.Am un coleg de serviciu care pleaca de sarbatori in ITALIA si l-am rugat sa-mi aduca un vagon de acolo el merge la FIRENZE. :D
 
Mai are cateva pe stoc,plus 2 ale mele :D :D :D deci ai de unde lua.Ce vagon vrei din FIRENZE?Eu am vazut ceva de persoane,daca vrei ti le arat.
 
Sal Gam3 vagonul nu are importanta poate stii adrese de magazine de pe acolo :?: baiatul care pleaca nu stie pe unde sunt :( as vrea un vagon frigorific pe boghiu dublu sau simplu :D
 
In asteptarea mosului :D :D am mai cumparat un set de marfa DB:
vagon cargo



vagon platforma


am facut si incarcatura din pietris pentru terasament



din pacate am ramas fara pietris sa mai fac si vagoanele cargo

am schimbat becurile cu leduri la vogonul CSD

vagonul MITROPA,becuri;vagonul CSD leduri

multumesc Mircea :wink:
Si bineinteles ca dupa ce am pus terasamentul prima data am gasit si mocheta,am muncit de 2 ori :evil:

am inceput sa pun pietris si pe la macazuri si incrucisari


 
Salut Gam 3 ,vad ca ai stat cuminte la cutiuta (adica nu ai mai postst ceva timp)si cind ai iesit ai aparut cu lucruri extaordinare ,felicitari pentru noile achizitii si modificarile home made ,dar nu am vazut celelalte vagoane ROCO de calatori care spuneai ca le mai iei , iar diorama incepe sa arate cool cu covorul verde iar remiza este super ,succes in continuare :D
 
Am stat cuminte pentru ca nu mai am materiale,am nevoie de un pod curb sa merg mai departe.Eu cred ca cei de la Roco nu vor sa faca vanzare pentru ca nici acum nu am primit pachetul,am renuntat sa mai sun,sa vad poate ma ajuta cineva din Bucuresti.
 
Salut Gam 3 ai incercat pentru pod curb la RALLY :?: In ceea ce priveste pe cei de la ROCO din Bucuresti nu prea stiu nimic de ei dar am auzit ca nu prea sunt seriosi ,in mare stiu pe unde este magazinul dar timpul este limitat :( (eu lucrez in cartierul Chitila SI LOCUIESC IN BERCENI ,DISTANTA FIIND DE 20 km ,pe undeva pe linga RALLY :D ),cred ca intr-o zi pina in sarbatori am sa dau o fuga si pina la magazinul Roco sa vad cam ce au dar am fost avertizat ca s-ar putea sa nu gasesc pe nimeni acolo :( daca nu dau un telefon inainte
 
Gam3 - baga un cod si un telefon poate dau pe acolo maine daca nu am ce face. ce vrei sa iei au pe stoc? baga un PM. nu promit nimic dar cine stie.
 
Buna Silviu,am poduri curbe de la Rally,dar mai am nevoie de inca 2,asa ca astept sa vad daca mai aduce.
COObra,vorbim diseara cand ajung acasa.

Va multumesc.
 
Din pacate mai trebuie sa astept.Am depasit bugetul alocat cu o investitie mai mare. :D :D.Poze in curand.