LOCOMOTIVELE DIESEL

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut baieti asta cam asa este nu poti face anumite comparatii decit cum a spus LDH mere cu mere chiar daca PIKO le face mai realiste dar nici MEHANO nu sunt de lasat ca si ei fac modele frumoase :D
 
Salutare frate de suferinta LDH cunoastem problema cum sta am mai intilnit asa ceva chiar trei modele de caroserie la aceiasi serie de produs cind aveam TT tot la o locomotiva diesel diferenta ne fiind mare dar vizibila din cercetari ulterioare am aflat chiar si vazut pe viu in CEHIA si fosta DDR ca si in realitate era la fel am sa caut seria loco si numele si am sa o comunic chiar si poze daca gasesc .Oricum cred ca este vorba despre tarile pentru care au fost fabricate la vremea respectiva ma refer la loco cele reale
 
Eu unul astept ziua cind am sa iau HERCULESUL Rh 2016 care face parte din start setul cod PIKO 96948 dar mai am de asteptat putin timp dar nu prea mult si atunci am sa pun poze cu un nou diesel :D :D :D
 
Salutare,

Multe nu pot spune despre aceasta locomotiva.E vorba despre locomotiva diesel BR 110 025-4 de DR fabricata de PIKO.Tractiune pe 3 axe, 2 roti cu bandaj de cauciuc pentru o mai buna aderenta, motor cu volant. Nu dispune de mufa mentru decodor dar sa rezolvat si acum e cu decodor.


Clik pe poze









 
V100 (BR110) cu trei osii motoare??? Probabil bietul Guetzold a patit ce patesc toate suratele lui din acea vreme. Roata dintata de pe o osie a crapat si a fost "extirpata".
PDI
 
Asta este nu este singura problema care se iveste :( dar daca stii codul se rezolva :D daca nu o rezolvi tipic romaneste pui mina pe pila sau apelezi la un strungar si rezolvi problema :D si jucaria este ca noua.
 
Diesel-ul acestei saptamani :

IMG_2848.jpg
 
Ca sa fiu on topic voi posta o poza cu ce am acum .
DSC01231.jpg


Pacat ca nu am bani , ca acuma ma "dadeam" si eu cu un Blue Tiger , oricum , astept februarie 2007 :) , atunci o voi cumpara indiferent ce e .

Blue Tiger nu e locomotiva sa o plimb pe sinele mele Mehano intinse pe masa/covor :) . Din aceasta cauza bag bani in diorama , ca sa am unde plimba locomotivele mai adevarate .

Cine ma ajuta sa tunez locomotiva mea din Start SET.