Propuneri pentru forum.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cam eronata treaba...cred ca ar trebui sa existe o libertatea de a vedea forumul,
fara a fi autentificat si sa fie nevoie de autentificare decat ptr scriere
 
lapuseanul a spus:
Salut!
Propun ca inregistrarea pe forum sa nu se poata face fara a completa campul " Locatie". Florin a spus de multe ori ca fiecare membru sa-si treaca locatia, dar putini s-au conformat. Credeti ca ar fi ceva iesit din comun?
Lapuseanul

De accord, este si una din dorintele mele, se va implementa curand.
 
propunere

<t>As propune daca se poate crea si un nou topic in cadrul <br/>
``Alte categorii de modele`` <br/>
ceva de genul ``din atelierul tau``<br/>
va multumesc<br/>
dan cta</t>
 
Salut.O mica propunere:
Vazind ca incet incet apar si modelele feroviare CFR ar fi bine sa se deschida subiete despre modelele comercializatete in vedere "criticarii" sau a laudarii acestora(exemplu subiectul despre cusetele Heris)astfel cei care doresc sa cumpere modelul respectiv sa poata avea o sursa de informatie.
 
Pe asta il vazusem si chiar il dadusem ca exemplu,dar daca nu ma insel nu exista nimic despre etajate sau despre cusetele tillig

Off topic:am intrat de curand in posesia catalogului ACME in PDF se poate pune aici?
 
Da-mi-l mie pe mail si il pun eu sus cu conditia sa avem voie sa facem asta.

Exista si subiecte despre etajate sau cusetle tillig, nu sunt sigur daca sunt subiecte dedicate, insa discutii sunt nenumarate.

Hai sa cautam sa vedem daca sunt sau nu, iar daca nu sunt atunci putem deschide.
 
Salutare tuturor,
Am o propunere...vis-a-vis de gazdele unde postam pozele in miniatura....ma gandesc ca ar fi mai indicat ca photobucket.com sa devina oficial gazda tuturor pozelor postate aici pe acest forum. De ce? ar putea fi urmatoarea intrebare....Raspuns: majoritatea celor care au postat poze pe photobucket.com se vad si se si incarca rapid atunci cand vizualizezi in formatul original, adica la dimensiunea reala a celui care a postat poza....celelalte gazde, mie personal mi s-au incarcat si deschis destul de greu, in afara faptului ca involuntar atunci cand nu te astepti mai intra pe ecran si cate-o reclama la te miri ce pariuri....Ce ziceti???
 
O idee buna,fiindca mie mi se intampla la fel.Adica imageshack mi se incarca muuuult mai greu decat photobucket.Si cred ca e destul de usor de postat cu photobucket avand in vedere faptul ca avem pe forum si tutoriale cum sa postam foarte usor si eficient.
 
Exact...si putem imbunatatii postarea prin noi detalii....eu cred ca ar putea fi mult mai simplu decat sa ne plangem ca unii dintre noi nu pot accesa sau vedea anumite poze postate prin alte gazde.
 
Salut,

desi multi dintre noi nu stiu, din simplu motiv ca nu se citeste ceea ce se scrie pe forum, chiar daca mesajele sunt postate ca "anunt", ele nu sunt bagate in seama, ma refer la faptul ca forumul creeaza automat imaginile in miniatura la pozele postate pe photobucket. Motivele pentru care s-a lucrat la aceasta implementare sunt chiar cele prezentate de @shikanne mai sus :). Asadar propunerea ta este foarte buna, insa desi am anuntat in repetate randuri acest lucru, sunt multi cei care nu o iau in seama :).
Nici mie nu imi place sa vad poze puse pe imageshack, se incarca foarte greu, dar nu ai ce face, e democratie :), omu si le pune unde doreste.

toate cele bune!
 
Salut din nou,
Ai dreptate Florin, insa macar de acum inainte pentru cei care se vor inscrie pe acest forum, binenteles nu este nimeni obligat, sa incerce sa-si aleaga gazda www.photobucket.com pentru ca este <<credeti-ma>> in favoarea tuturor de pe acest forum.
Si eu cred la fel, asta pentru ca din graba si din entuziasm nu se citesc toate regulile acestui forum(si mie imi mai scapa uneori) dar cred ca atentionati la timp isi vor indrepta atentia catre www.photobucket.com o gazda (zic eu) excelenta, mai ales ca "admini" forumului au muncit pentru asta.
Oricum "Felicitari" admini-lor pentru munca si efortul depus pana acum.