Excursie pe Valea Vaser-ului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Gam3 a spus:
Eu zic ca saptamaa respectiva sa o avem in vedere,pentru ca este an electoral,pe 27-28 aprilie e Pastele si se poate sa avem o surpiza.

Surpriza am avut in 20 mai 2004 cand au fost celelalte alegeri, ca n-a mai circulat aburul pana la faina ci un diesel numai pana la Novat sa-i aduca pe oameni sa voteze pe cine trebuie.....

Deci cred ca e mai bine sa nu ne bazam pe surprize, si sa evitam vacanta ca toti vin atunci si n-ai loc de ceilalti pentru o sedinta foto.

Revin la parerea ca tot cel mai bine este in mijlocul unei saptamani lucratoare, cand nu sunt turisti, si prindem tren cu abur pana la Comana, mai sus aprox 10 km. de Faina, si cu muncitorii mai vedem ceva interesant pe traseu: incarcarea bustenilor, etc....


Eusebiu
 
Chefinspektor, ce facem, cautam Pantera Roz pe Valea Vaserului?

Si mie mi-au facut pofta de o vizita prin zona aceea, mai ales ca eu am la dispozitie mereu marea, dar mi-e dor de munte! Asa ca vin si eu! ;-)

Baieti, hotarati o data anume, numai sa ne spuneti din timp, ca de la Constanta ajung intr-o zi, insa Mick are ceva drum de batut din Austria! Cred ca ideea de a merge la mijlocul saptamanii este buna, in felul asta avem "sansa" de mai putine surprize!

Salutari din Constanta,
Dorin
 
Pentru cazare e bun si hotelul Bradul din centrul Viseului. Costa daca bine tin minte undeva la 10-12 euro patul.
Dar daca e sa o facem facuta :) atunci mergem cu vre-o trei patru sampamani inanite in recunoastere, ne reimprospatam ideiile si pe urma putem publica un program exact cu tot ceea ce se intampla, si cat costa.
 
Sa fie luna aprilie? Sa alegem zilele din saptamana 14-20 sau 21-27.
 
Vedeti cand pica si Pastele anul asta, atat cel catolic cat si cel ortodox, ca si in functie de asta putem avea surpriza sa fie aglomeratie pe drum sau la hotel, iar in perioada aia unii dintre noi s-ar putea sa aiba alt program!
 
Salutare,

Numai ce am vorbit la o pensiune din Viseu pentru cazare. Eu am rezervat in perioada 1-3 mai. O camera dubla cu micul dejun inclus costa 100 lei. Din pacate am rezervat ultimele 7 camere.

Dar ce e mai important e ca omul cunoaste pe cineva la mocanita si poate rezerva un vagon in plus pentru pensiunea lui. A spus ca va fi aglomerat pe 1 mai. Biletul dus intors costa undeva la 30 lei. Noi vom merge pe 2 mai.

Mai am un numar de telefon de la alta pensiune. Camera costa 100 lei cu mic dejun inclus. Sunt 4 camere libere.
 
Salve!
Nu vreau sa fiu carcotas, dar intrebarea nu prea se potriveste cu variantele de raspuns......Argumentez: Cine nu-si doreste sa faca o excursie pe Valea Vaserului?
In alta ordine de idei, imi cer scuze...pentru ca din graba si emotii cu gandul la Vaser :) am ales sprima varianta de raspuns.......voiam a doua. E greu de zis" DA, VOI VENI SIGUR"....pentru ca la toti ni greu, da` nu la toti deodata si nu la toti la fel.
Lapuseanul
 
Gam3 a spus:
Salutare,

Numai ce am vorbit la o pensiune din Viseu pentru cazare. Eu am rezervat in perioada 1-3 mai. O camera dubla cu micul dejun inclus costa 100 lei. Din pacate am rezervat ultimele 7 camere.

Dar ce e mai important e ca omul cunoaste pe cineva la mocanita si poate rezerva un vagon in plus pentru pensiunea lui. A spus ca va fi aglomerat pe 1 mai. Biletul dus intors costa undeva la 30 lei. Noi vom merge pe 2 mai.

Mai am un numar de telefon de la alta pensiune. Camera costa 100 lei cu mic dejun inclus. Sunt 4 camere libere.

Salut,
poti conta si pe mine in acea perioada pentru o camera dubla.
vb la telefon :)
ciao.
 
Fratilor, cei care mi-ati spus pe privat ca vreti sa veniti, daca nu va hotarati in cel mai scurt timp posibil aveti toate sansele sa nu mai gasiti cazari.

In cel mai fericit caz o sa fiti impartiti fiecare la alta pensiune, asa ca va rog sa va decideti cat de repede cei care vreti sa veniti.

Ciao.
 
Vaser.....

<r>Salut baieti.....<br/>
1 Mai este joi....... 2 Mai este vineri....... 3 Mai este simbata....... 4 Mai este duminica........ In functie de zilele libere proprii si ale sotiei, tare ma "maninca" sa vin....sa mai gasesc pe cineva sa facem benzina jumi/juma......Bogdaneeee,esti acasa ???? De la Brasov,cu sperante,Daniel <E>:D</E> l<br/>
P.S. Sighetul Marmatiei nu-i decit la vreo 40 km distanta....<br/>
P.S.1.......Pastele fiind in 27-28.04......e totusi o saptamina foarte aglomerata,cu multe concedii "prelungite"........</r>
 
Buna Daniel,

Pe 1 mai va avea loc deschiderea sezonului turistic pe Valea Vaserului.

Noi vom merge cu mocanita vineri, 2 mai.

Daca o sa fim peste 20 de persoane o sa avem un vagon numai pentru noi. Bogdan e acasa si acolo va ramane :( deci nu prea se potriveste cu benzina jumi/juma.

Pentru doritori iata unde mai sunt locuri(erau ieri)

http://www.viseudesus.ro/turism/pensiuni/47-pensiuni/63-pensiunea-danuta
 
Florin si Florin va saluta din tren :p
Pozele zilele viitoare