Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare,

inca o data Bun Venit pe forum!, ca si "om foarte interesat" (nu stiu daca pot sa zic pasionat) de utilitare si utilaje reale, nu pot decat sa ma bucur de prezenta ta printre noi, si astept cu interes sa ne prezinti colectia ta. "De apucat" nu stiu daca ma apuc caci nu se poate cu toate, insa cu siguranta ma intereseaza sa le vad la altii.
 
Daca o sa rezolvati si problema atasarii de imagini (ca la e-mailuri, fara photobucket sau mai stiu eu ce) o sa le vedeti pe toate in detaliu si mai repede. daca nu, pe masura ce apuc, le voi posta. Oricum voi pune poze cat de curand. Si o sa va placa, va asigur.
P.S. Nu vreau sa para ca o critica ci doar ca o sugestie (constructiva).
 
Salut,

cu cat vei incerca mai curand serviciul photobucket, ai sa constati cat de avansat este si cat de simplu si util de folosit in comparatie cu ceea ce sugerezi tu acolo.

Exemple pro? Iti creaza automat toate linkurile necesare, poze in miniatura, poti organiza pozele pe albume, categorii, directoare, cum vrei tu, ai unelte de upload masiv, adica? adaugi pana la 50 fisiere odata, le selectezi pe toate cu un simplu "drag and drop", acestea pot sa fie poze, filmulete, etc.

Ai acces direct la ele si le poti folosi oriunde. Pui o poza sus, apoi acelasi link il poti pune pe forum, poti sa il dai la un prieten, il poti scrie intr-un email, etc.

Toate sunt la indemana, trebuie doar sa le descoperi :)
 
User name: Pacific_doi_trei_unui a.k.a Pacific 231.000/Pacific 231.001 (RHC & Others).
Pasiuni: Modelismul in general cu predilectie spre navo si trenuri.
Specializarea: link hunter.
 
Raducu,

N-are ce sa-ti fie greu aici. Esti printre prieteni, deci nu trebuie sa-ti faci probleme! Doar pune-te si citeste tot ce s-a scris aici (o sa-ti ia ceva vreme, stiu!) si vei intelege in mare cam cu ce se mananca acest hobby feroviar. Multa bafta si bine ai venit printre noi!

Salutari din Constanta,
Dorin
 
salut la toti

scuze ca am inceput cu comentarii
inainte de a face prezentarile
numele meu e Mircea Moisescu dar prietenii ma striga Mixu :)
am trenulete de la varsta de 2 ani /1978
pe vremea aceea parinti le montau in jurul pomului si ma lasau sa privesc
dupa care am inceput si eu sa le manevrez fatza spate
....pana la revolutie aveaam 4 loc cu patru vag si 2 macaze / 3 cercuri un
transformator ce misca toate cele 4 loc simultan
o gara si doua bariere
eram cel mai tare din cartier... toate erau PIKO
Fiind din arad am avut un shok prin 98 99 am gasit prima data un magazin de trenulete in Szeget si erau exagerat de scumpe 400deutsch mark aceeia fiind bani alocati cmparaturilor de saloane pt pomu de craciun ..mult timp am ramas doar un priviitor(produsele din hu erau flaishmann din zamac ,piese de colectie logic mai scumpe decat piko). Am cumparat second hand de la un fost distribuitor Piko din buc si am incropit prima diorama de perete /(stau la bloc ..de aceea placa sta pe un perete din balcon iar toate produsele in vitrina)
Acum cum spuneam am o vitrina super raft 1 ep3/persoane , raft 2 aburoase/marfa/fabricii cladiri pe caramiziu specifc epocii / incerc macar un raft sa-l cfrizez/persoane ,ultimul raft epoca contemporana cu marfa/cargo si un mini tren cisterne MAV
Vreau sa-i multzumesc lui Zanganel pt ca a spart ghiatza in materie de cfrizare.

daca avetzi intrebari astept sa ofer raspunsuri :p

ma bucur ca sunteti aci :p
 
Salutare

Ma bucur sa vad ca lumea mai prinde curaj si se prezinta,
@Zoli suntem multi, eu sper sa ne strangem si mai multi si sa reusim ceva impreuna, @mixu, in Arad este o comunitate puternica de trenulisti, ai ocazia sa ii cunosti :)

Bun Venit! la amandoi.
 
Am inceput deja sa ne cunoastem
vom face si o excursie pe 30 luna aceasta
vom veni cu ceva poze :confused: :lol:

avem si o fabrica cum spuneam
am avut si un magazin care nu prea avea clienti
dar nici marfa in ultimul timp
avem si mici intreprinzatori
si vreo 3 clienti :p
exageres sau as vrea sa cred ca exagerez si sa fim mai multi