Automobile 1:87

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare tuturor!
M-am gindit sa prezint si eu cateva din modlele mele,incerc sa ma axez pina in epoca 3.

Chevrolet Bel Air fabricant: HERPA (sasiul din metal, fabricat in china)

BMW 2002 tii tot HERPA (mult mai detaliat la faruri decat Chevy)

Horch 853 de la Busch

Fiat 500 tot Busch

Wartburg Brekina (golanii i-au furat girofarul...)

Volvo Duett de la Brekina (dupa parerea mea ei is cei mai buni la 1/87)

VOLVO Amazon Preferatul meu! Detalii,finisaj incredibil!
Numa Bine!
 
@LDH.Imi plac la nebunie machetele tale de la Roskopf!O nelamurire, de unde le ei?Un site, ceva?Si pe mine ma intereseaza cam acceasi perrioada dar nu am reusit sa gassesc mare lucru.
 
Autobaza si-a marit parcul de transport greu si de ... bere cu patru autocamioane.
Din pacate nu stiu produatorul si nici ce marca sunt deoarece nu am cautat sa aflu. Revin cu detalii cand le am.

Ce va pot spune este ca autocamioanele grele d.pv. al aparitiei le plasez undeva intre 1938-1942 iar cel de transport bere undeva pe la 1928-1930.

Arata bine insa mai trebuie umblat la ele pentru a aduga barele laterale de gabarit, scarile intre aripa si bara de protectie, refacerea semnului pentru remorca si poate alta culoare.
Sunt dotate din fabricatie cu remorca si prelate din plastic ce nu arata bine si sigur prelatele vor suferi modificari.
Marfa pentru ele exista. Vor fi transferate de la fabricile de bere la transport greu :D

 
@LDH
camioanele prezentate sunt sigur 1:87 ?
detin si eu un exemplar din acela coloare crem+unul asemanator suprainaltat,le-am cumparat impreuna cu un vagon bere cu aceeasi reclama(vagon la care ecartamentul este oarecum :? )
 
Ce mai e nou la Autobaza LDH?

Sa vedem cu ce este incarcat camionul




Da, este un Ford, model antic, vechi si de demult :D exact pe gustul meu.




Nu o sa sufere modificari pentru a fi transformat intr-un hot rod si o sa facem doar cateva mici interventii pe ici pe colo.



Pana atunci o sa-l bag la garaj si pun o prelata pe el sa nu se prafuiasca
 
Servus!
Am promis sa va fac cunostinta cu colectia mea de automobile la 1:87.
O sa incep cu perioada mai recenta si o sa las pe sfirsit reprezentantele epocilor mele favorite (III Âşi IV). Trebuie sa recunosc ca m-am lasat sedus si de citeva "tinerele", ce sa fac... :oops: Totusi, pina nu ajung toate, gramada, pe aceeasi diorama, n-o sa consider "tradata" epoca preferata ;-)
Deci, sa le dau verde: pentru inceput, un MB Vito si un BMW X5 de la Herpa


si patru dragute mai mici - Smart (Busch), Opel Omega Caravan (Herpa), Skoda Fabia (Kaden) si MB A Klasse (din nou Herpa):


Autobuzele la 1:87 de la Rietze sint foarte reusite, zic. Trece un MAN Lion's City al Wiener Linien (compania de transport public din Viena):
 
Sa ne intoarcem putin in timp.
Incep cu "vesticele", prezente de altfel si pe la noi la vremea respectiva, chiar daca intr-o masura mai mica.
Fiat 500 (de la Busch), Opel Rekord PII (Brekina) si Opel Commodore A (Busch):


Toata lumea il stie pe MAN F8, modelul lui Roman Diesel - doua exemplare (rezultate dintr-un kit Herpa) care mai necesita oleaca de vopsitorie. Si mai cred ca unul dintre ele, cel putin, va fi sacrificat pentru o "Roman-izare" ;-) :


Un accident neverosimil, dar... arata bine :evil:


 
Foarte frumoase modele voastre :D
am sa adaug si eu aici ultimele mele achizitii in domeniu


2 camioane Mercedes din anii 60 ( ep.3) fabricate de Brekina

un camion mercedes model vechi (Brekina) si un Opel Blitz (Wiking)

un camion Mercedes din anii 70 (Brekina)
 
Va mai amintiti de Wartburg? Da' de dubitele Barkas? Ca de Trabi, nu mai intreb pe nimeni, ca merge foarte bine si-n epoca V :lol:
DDR Straße, deci :




Se potriveste si ditamai Volga acolo, ca nu-i din alt film. Si de 87 de ori mai mica, e tot balÂşoi :lol:


In rolurile principale: Wartburg-uri 311 si Barkas - Brekina, Trabi's si Volga M21 - Herpa.
 
Renault 4CV Limousine (1946) e de la Busch si m-a dat gata cu acuratetea detaliilor. Eleganta tipa... s-a comportat impecabil la sedinta foto:
 
Ei, o noutate in garajele mele :D

Desi firma producatoare este necunoscuta, desi detaliile sunt cum sunt, desi are o prelata de care trebuie repede scapat, este o masina pe care mi-am dorit-o mult si iata acuma este in garaj.

Opel Blitz intr-un fel sau altul "baiatul bun la toate" al Wermacht-ului in WWII.

Culoarea, nu vorbim de ea
Cabina metalica, restul cu exceptia axelor, din plastic.
Roti si roata de rezerva, niste faruri cam mari si o bena neincapatoare.




Parca arata mai bine fara prelata




In compania unui "veteran" al autobazei