Diorama din Sinaia

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Cred ca conteaza in primul rand locul unde este amplasata.Acum este asezata pe un pod.Unde vreau eu sa o pun este o zona industriala si veche.
Aparataul a avut blit si a scos in evidenta foarte mult albul si negru.In realitate sunt niste culori foarte pale.
Oricum multumesc.
 
graba strica treaba,imbinarile alea nu sunt bine lucrate.ai lipit-o cu cianoacrilat, banuiesc.nu este recomandat la cladiri,mai ales pentru piesele care au nevoie de
repozitionare,iti trebuie un adeziv mai lent,cu timp de uscare 24h...nu 30 min :roll:
 
off numai critici de la voi.
Despre diorama nu aveti ce spune?Atata stiti?
Atunci astept ceva poze cu perfectiunea voastra de pe diorame.
 
Uite ca te critic si eu :D si de data asta la diorama ca la cladire nu am mai prins loc :(

In ultima poza. Vagonul este deraiat :D

Asalexx, nu trebuie sa te superi pentru critici ele te ajuta sau cel putin asa se spera.
Sigur nu ai vazut greselile dar pozele macro, mama cui le-a inventat, scot in evidenta tot.

Perfectiune pe diorama?!?! :?: :!: :?:

Sa-mi arate cineva o diorama perfecta si je o mananca

NU exista asa ceva
 
nu te supara asalexx pe ei. trebuie sa acceptam si pietrele ,nu numai laurii. si daca stim sa acceptam, vom constata ca invatam mai multe de la o piatra decat din lauri. nimeni nu e perfect si diorama nimanui nu e indeajuns de desavarsita. fiecare face cate o greseala, dar daca ne-am supara acum pentru fiecare atentie ce ni se face, am umple topicurile doar cu " vai ce frumos! felicitari." si atat. ce poti invata din atat???
robert si cosmin ti-au dat niste sfaturi. daca stii cum sa le primesti, data viitoare ii uimesti sigur.
despre diorama ce putem sa spunem? ai montat doar cateva catenare. totusi, eu imi mentin parerea: podul acela cu picioare taiate nu da bine acolo.
te felicit pentru noua locomotiva. e foarte frumoasa. am avut ocazia sa o vad si face to face pe cand era in raft la rally.
intr-adevar, e foarte greu cand muncesti singur la diorama. si mie mi-ar fi placut sa mai am un ajutor. mi-ar fi dat mai mult elan sa o termin mai repede. insa sunt sigur ca vei reusi in final sa ai un rezultat bun.
mult succes
 
:D
Multumesc de raspunsuri.
Nu am de ce sa ma supar.Asa se intelege din scris am uitat sa mai pun si ceva,, :-? :D ,, sau chesti de genul asta.
De la inceput am spus ce nu este bine si ce da.si asteptam orice raspunsuri.Asta mai trebuia sa ne certam.Daca era asa nu mai puneam poze.
LDH.
-acum vad si eu vagonul. :D .
Lupul.
-O sa vad cum ma gandesc ca sa acopar greseala.
Pe cat despre cladirile alea am vazut dinainte cum s-a facut.Si cand o pun la locul ei o sa pun poate o edera sau ceva de genul asta.
Imi pare rau ca aqm dat inteles de suparat.
:wink:
 
chiar daca ai facut "botic" (batranii imi ziceau ca supararea nu este ptr oameni
destepti,deci inclin sa cred ca nu te-ai suparat :D ) iti mai dau un sfat
fabrica aia ai patinat-o(in ciuda blitzului cred ca este excesiva patina) insa braul
de caramida de sus a ramas aproape netins,nu uita ca praful,fumul au o directie
ascensionala,deci acolo trebuia sa fie si mai murdara
ca sa scapi de acesta patina excesiva,iei o carpa moale inmuiata in diluantul
potrivit pentru vopselurile folosite la patinare si incerci sa mai dispersezi din patina
,insa ai grija sa nu inmoi carpa exegerat,trebuie decat umezita usor apoi freci pana
se mai atenueaza...bafta!
 
Lupele astept de pe o zi pe alta sa imi vina si mie raftul pentru trenulte.off. :fluierat:
Ar trebui sa apara,si atunci sa vedem.
:confused:
 
Salutare la toata luma.
Cateva poze cu lucrarile pe luna asta.
M-am cam chinuit sa fac un accident a durat o groaza si o multime de nervi.




Problema cu podul pe care am rezolvata.




O stati de autobuz.MAI AM DE PUS IN UNELE LOCURI CATE CEVA.(tufe,flori,etc.)



Cateva poze cu relieful modificat.