Anunturi de intalnire a membrilor Asociatiei

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cosmin78 a spus:
LDH a spus:
La club la ora 14:00 trecute fix .....


p.s. ADUC TURNANTA ... tiparita :D

:D :D :D

ce faci dom´le ,ai trecut la clonare?
fac si eu o comanda de neste aburoase tiparite cu bielele corecte(sa se
bucure Mpu) :p

Hartia suporta orice asa ca astept comanda :D

:cafea:
 
Primim pe toata lume care doreste sa vina.

Adresa, hm, cum sa iti spun?

Nu stiu numarul. :D

Vii cu masina sau cu mijloacele RATB?

Clubul este pe Prelungirea Ferentari, imediat dupa piata.
Cu masina se poate ajunge venind de la Eroii Revolutiei, Bellu, mergand pe B-dul Pieptanari pana in capatul lui si acolo faci stanga pe Prelungire.

Mai ai de mers cam 150 m si clubul este pe partea dreapta, chiar in curba vis-a-vis de un service auto cu anvelope si un magazin de materiale de constructii, intrarea fiind lipita de un magazin tot de piese auto.

Nu stiu numarul :(

Poate ma ajuta cineva :D
 
Si inca ce tare :D , toti am ramas :confused:, mai ales ca era echipat aproape FULL OPTION.:D


Vor urma si pozele si comentariile de la intalnirea de astazi



8)
 
pai hai ,bagati carbuni cu pozele alea....ce mai asteptati?sau n-aveti apa?va dau eu
apa...la moara :D
 
Iata datele tehnice ale locomotivei:
- lungime 40,51 m
- greutate totala: 540 t
- putere 7.000 cp
- viteza de operare: 64 km/ora
La sfirsitul anilor 30 s-a pus problema construirii unei locomotive care sa poata trage trenuri de 3.600 t pe ruta Ogden-Cheyenne unde existau pante de pina la 17,7 la mie. Pina la aparitia BIG BOY se foloseau 4 locomotive pentru a trage trenurile pe aceasta ruta.
Noua locomotiva a intrat in serviciu in 1941 si a fost construita de American Locomotive Corporation.
Acestea sunt datele furnizate de Marklin.
Adrian
 
Florin 203, ultimul membru inscris are un Big Boy de la Trix. El a fost cel care mi-a facut "injectia". Din cite am vorbit cu el, la viitoarea intilnire il va aduce (daca ne primiti)
Adrian
 
Wow... doi "Big Boy" in tandem?

O sa fie dezmat la clubul vostru atunci... mai ceva ca baietii de la Chippendales, care le innebunesc pe doamne de 8 Martie! :D
 
Sa nu pierdem ocazia intilnire sambata ora 14 la club sa vedem la lucru cele mai usoare locomotive din lume .