Ce mai vedem pe la CFR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
nu, ruta e aceeasi Cluj-Dej-Jibou-Baia Mare-Satu Mare, dar au scazut timpii de stat in Dej, si nu mai asteapta alte trenuri de acelasi rang sau superior(erau 3 stationari din acestea destul de lungi) :D
 
E bine ca a scazut timpul, cu cit mai mult, cu atit mai bine :D . Tot legat de trenuri, azi in statia Mirsid s-au rasturnat doua cisterne, se pare pline cu titei
 
oripilant,revoltator! :-x :-x :-x oare asa o sa fie mereu in Romania?
credeam ca s-au dus vremurile cand se nasteau scandaluri stupide pentru o
privire sau un refuz de o tigara
 
Interesant filmul Florine.Cred ca tragea clujeanca 442. ;-)

In legatura cu A 1745,eu nu inteleg cum de are 5 vagoane mereu.Eu i-am vazut perechea,A 1746,care avea 8 vagoane,tot timpul.Sunt prea zgarciti CFR-istii sa lase 3 vagoane goale in trenul 1745 sau au bani de motorina sa le tot manevreze? :lol:
 
Nu, motivul este faptul ca a scazut mult numarul biletelor cumparate, multi merg "cu nasu", iar mai nou se pune numarul de vag la fix. Am patit acum 3 saptamani cand am venit de la viseu si trenul era arhi plin, inclusiv pe culoar, asta e stilul mai nou al celor de la CFR de a alunga clientii spre autocare cu aer conditionat si conditii decente.

Duminica trenul avea 6 vagoane.
 
Pai ca sa scapam de blatistii iritanti si nepasatori,ar trebui sa-i arucam din mers,din tren(inspirat dintr-o reclama anti-frauda de la SNCF :D),dar inainte sa-i verificam ca sa nu fie pasionati de trenuri...:D

Am observat de-a lungul timpului mici schimbari in compunerile trenurilor Accelerate de lung parcurs,dar inca mai este de lucru.Din cauza ca CFR-ul are nevoie urgenta de Alstom-uri (19/20-76),s-au scos 2 bucati din A 1636 Brasov-Constanta si in locul lor s-au pus vagoane de Rapid,fara AC. :confused:
 
mureseanu_976 a spus:
Pai ca sa scapam de blatistii iritanti si nepasatori,ar trebui sa-i arucam din mers,din tren(inspirat dintr-o reclama anti-frauda de la SNCF :D),dar inainte sa-i verificam ca sa nu fie pasionati de trenuri...:D

Buna treaba :D . Nu ai si un link :D ?
 
Off Topic,sa-l lamuresc pe Shoppy :lol:...Vizonarea placuta a reclamei va doresc ;-) :

http://youtube.com/watch?v=9gKmRQFMpSg
 
Salve,

30.05.2008: Bucuresti - Constanta, o garnitura cu autoturisme Dacia Logan, remorcata de o locomotiva....."asezonata" grupului Renault:


By mblanque


By mblanque

Mihai