Diorama H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Michael a spus:
Si inca 6 soldati tot Preiser...aceia insa vopsiti de a gata :lol: (dar nu prea se lasa fotografiati :| )

Mihai

Nu se lasa ca nu vrei sa-i fotografiezi desi arata foarte bine iar daca reusesti sa-i faci si pe cei noi o sa arate cumva toata gasca.

Poate-i pui pe cei de stau deja in picioare pe langa vehicule, sau vehiculele langa ei sa vedem cum "dau" in poza
 
cosmine, nimanui nu-i iese perfect din prima... da' dupa ce "omori" unul, doi, al treilea supravietuieste si pe cel de-al patrulea il recunoaste pana si familia :D
 
Salve,

@victorian @ Horia - multumesc pt. sfaturi :wink: am sa incerc...

@ LDH...cand revin prin Bucuresti...am sa-i fotografiez pe cei nevopsiti pe langa vehicule

Mihai
 
Horia_Radulescu a spus:
cosmine, nimanui nu-i iese perfect din prima... da' dupa ce "omori" unul, doi, al treilea supravietuieste si pe cel de-al patrulea il recunoaste pana si familia :D

:D :D :D

ei nici chiar asa,carne de tun...insa de o mustata mai alungita pana la ureki
sau de neste nasturi cat pieptu´ tot o pun... :p
 
Salve,

Am pus cativa soldati (nevopsiti) :oops: sa asiste descarcare/incarcarea unor lazi cu munitie:







Mihai
 
simpatic si, pentru un produs de plastic, deosebit de fin realizat! :)

presa de specialitate laudase kitul atunci cand aparuse acum cativa ani, ca fiind unul din cele mai fine... era in plina perioada cu fotodecupajele metalice...
 
Chiar arata superb macheta ta, sper sa am si eu spatiul si timpul necesar sa ma apuc de asa ceva.Apropos de soldatei tai... de unde au venit? :D
 
Salve,

Pentru luna iulie 2008 cateva achizitii:

1. Vagon calatori PIKO(Schurzeneilzugwagen), ep.II, clase: 2/3 cod: 53277:



2. Vagon calatori PIKO(Schurzeneilzugwagen), ep.II, clase: 3/3 cod: 53278:






3. Vagon cisterna pe 2 osii de la Fleischmann, ep.II, cod:5437:



Mihai
 
nenicule,pune pozele mai mici ca alerg dupa vagoane prin casa...sar din monitor de
mari ce sunt :p
 
Super noile achizitiile :D , poate ceva mai multe detailii despre vagoanele Piko de calatori ar fi interesante, si poate faci ceva cu pozele ca sunt mari de tot, vorba lui cosmin, sar din monotor :D .Cam de pe unde le-ai luat aceste vagoane epoca II Piko?
 
Salve,

Modificat fotografiile, scuzele de rigoare pt. prima postare...

:oops:

@silviu20061...vagoanele le-am luat din Romania (trennet.ro)

Mihai
 
Salve,

In luna August 2008 ceva achizitii:

1. Vagon frigo de la Fleichmann (5346) ep. II



2. VW Kafer " Aufklarungsfahrzeug Afrikacorps" - 42768 Busch








3. Nohab M61 imatriculare MAV de la Roco, deocamdata atasata la garnitura Balkan Express 1:





Mihai
 
Salve,

Add-on la August 2008:

- Mercedes - Benz 170V - Sternquell ( Busch - 41558)





Mihai