Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut baietzi, eu sunt nou pe site si in domeniu.dar am o colectie destul de mare, sper sa va placa, vor urma in curand si poze. :D
 
Salut, sa curga pozele...in plus vad ca esti din Arad, acolo e o comunitate foarte puternica deja.
 
Salutare la toata lumea !
Sunt nou in acest domeniu, dar important e ca imi place.Deocamdata sunt la stadiul de " vise pentru o macheta ", dar string sirguincios ceea ce imi trebuie.Dupa ce invat sa postez si poze o sa va prezint si mini colectia mea.
 
Va salut din nou!
Înainte de toate, mulĂžam fain tuturor pentru urările de bun-venit.
sandy a spus:
Salutare floo si bine ai venit!
Mai mult,am fi incintati sa te avem printre noi la club,pe strada Aurel Vlaicu 23(casa) de pe la 17-17.30,in fiecare marti.Urmareste anunturile de intilnire ale Asociatiei.
sandy
MulĂžumesc AsociaĂžiei Trainsylvania pentru invitaĂžia la Club (din păcate nu am reuÂşit să ajung ieri - înĂželeg din discuĂžiile de pe forum că a fost foarte fain) dar, dacă rămîne valabil pentru viitor, mă străduiesc să păstrez un loc serios în agendă pentru asta. Mi-ar face mare plăcere să ne cunoaÂştem.
sandy a spus:
Din Cluj,Florin,dar iti recomandam cu caldura sa-i vizitezi si pe colegii din Bucuresti,Brasov,Oradea,Arad,Timisoara,Iasi si oriunde sint fani :D
Nicio grijă! :D Dacă n-o să aibă nimic împotrivă... de ce nu?! Cu tot dragu'!
LDH a spus:
Te asteptam sa ne spui si noua cate ceva din pasiunea ta indiferent de sectiune.
Proiectele mele? Le-oi prezenta la topic-ul respectiv ;-)
Deci, pe curînd!
 
Salutare tuturor

Numele meu este Marius, sunt din Bucuresti, si chiar daca pot fi incadrat acum ca
"junior" pe acest forum, si implicit oficializat ca membru in comunitatea
modelistilor feroviari, activez in "ilegalitate" de aproape 35 de ani, de cand
am achizitionat prima mea locomotiva diesel si un cerc de sine pe 9mm.
 
:(
Regret dar prima mea postare cu foto atasata sa dovedit un semiesec,
nu stiu de ce imaginea este partiala.
Oricum asa pare a fi mai incitanta, curiozitatea determindu-te s-o vizualizezi
la marimea normala.
 
Este foarte bine asa cum ai pus-o, aici pe forum incurajam lumea sa foloseasca linkurile in miniatura, tie ti-a iesit din prima :).

Totusi, recomandarea mea si nu numai a mea, este sa folosesti cu incredere serviciile oferite de www.photobucket.com, ai mai multe beneficii.
 
Multumesc pentru recomandare, dar la varsta mea comoditatea isi
pune pregnant amprenta, si de aceea am apreciat faptul ca serviciile
oferite de forum imi permit sa deschid mai rapid postarile foto
 
In ceeace priveste prezentarea activitatii mele in modelism aceasta
se imparte,ca si evolutia societatii romanesti, doua perioade distincte
ante si post revolutionare.
Prima parte a constat in achizitionarea de material rulant, sine, macaze
si elemente de comanda in vederea relizarii unei diorame.
Prima incercare (si singura pana in prezent ) a fost o minidiorama
(aprox. 95x60 cm.) pe care am experimentat tehnicile si materialele
ce puteau fi folosite cum 30 de ani la implinirea unui astfel de vis.
Renasterea acelui vis a inceput cam de un an, atunci cand am descoperit
acest forum si altele similare lui.
 
Florinn a spus:
Salut,

le uram Bun venit!
lui @SantaFeFan (hello @rudi :) )
Scuze ca nu m-am prezentat.... :( ,dar cei mai multi ma cunosc de "dincolo" , de aceea poate am uitat "bunele maniere" :lol:
Dupa cum se vede in "nick name" sunt bolnav dupa modele americane ,si incerc sa construiesc ceva cat de cat sa arate american.Locuiesc in Germania de cativa ani ,dar sunt nascut si crescut in Romania (Sebes-Alba).Varsta 43 si sunt de meserie lacatus.
 
... si a mai uitat sa spuna ca ii plac si trenurile europene, ca zweitanlage pe N si ca face si colectie succesiva de MB-uri de modelul sus-numit! :)
 
Florinn a spus:
Salut

iarasi am ramas in urma, avem useri noi: @mureseanu_976, @Zoltan190D, @Biti, @otty_rulez, si @GAGAMENDON.

Ii asteptam sa ii cunoastem, pe niko il stiu de pe alte meleaguri, salutari :)

@marius_m, asa cum am zis, asteptam sa ne prezinti colectia ta.


Multumesc Florinn!

Salut toti simpatizantii acestui forum. Sunt NIKO (Gagamendon). O mare parte din voi ma cunosc.
In limita cunostintelor mele cit si a timpului disponibil, impreuna cu voi vom ridica si acest forum la nivelul altor forumuri cu acelasi profil!

Deci: Bine v-am gasit

NIKO
 
GAGAMENDON a spus:
...
In limita cunostintelor mele cit si a timpului disponibil, impreuna cu voi vom ridica si acest forum la nivelul altor forumuri cu acelasi profil!

Deci: Bine v-am gasit

NIKO
Si noi care traiam cu iluzia ca alte forumuri ar trebui sa faca eforturi sa ajunga la nivelul acestuia...
Oricum, bine ai venit!