Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
bogdane, ca sa carcotesc si eu putin... ca de la mama ea este gara Bonn de la Kibri in starea din 1979 vreau, da' de ce o cheama si la tine pe diorama "Bonn"?

cu atata CFR in jur, 40.000, etc, nu ar fi trebuit s-o cheme altfel? :D
 
Superba realizare, felicitari, am devenit invidios :p
 
Multumesc tuturor ,
Oricine are drum prin Brasov si vrea (sa vanda ziare pe peron , sa plimbe cainii- am 2 ciobanesti germani :D , sa dirijeze trenurile sau sa ma ajute sa deschid geamul cand e prea mult fum in beci este binevenit . Cu 1,2 zile inainte un PM sau E-mail si oricand va invit in beci .
Horia_Radulescu @ - Aburoasele CFR din gara Bonn sunt capturi de razboi :twisted: :evil: :twisted: :D :D
Eu propun sa mutam Clujul la Brasov :D :D :D cat depre Bucuresti fara suparare dar eu nu renunt la muntii,raurile,lacurile din imprejurimile Brasovului.
 
Poza nr 5 am pus-o pe ecranul calculatorului....macar pentru o perioada.Mi-a placut mult,ti-ai luat in serios rolul de regizor!Fumul are efect ...si cand te gandesti ca Raly avea o multime de rezerve ''generatoare de fum'' in momentul cand am achizitionat Br80-ul,insa eu am zis ca nu-mi trebuie!!! :( ;-)
Ai o diorama foarte frumoasa,sa o stapanesti sanatos!
 
Bogdan, mi se pare ca simpatica locomotiva Glaskasten a fost putin bruscata si culisa i-a fost intoarsa cu josu-n sus:

Observa unghiul sub care "urca" biela culisei in poza mea de mai jos (magazinul Trenas, Cluj-Napoca 16.02.2008)

Capatul culisei (rosu) la care este articulata biela culisei (galben) trebuie sa se afle in jos.
 
:D Ups , eu nu am observat ceva neinregula la ea , mai ales ca mititica nu stiu daca a rulat in total 30 de minute de cand o am , in rest sta cuminte in cutiuta ei la adapost de praf si maini neautorizate :twisted:
O sa ma uit la ea si sa vad daca are buba , neavand termen de comparatie nu mi-am dat seama, sau poate difera de la un producator la altu :x .
 
Mai Horia, nu ti-a ajuns cat fotbal au jucat nemtii cu francezii cu "le ballon d'Alsace", acu ar mai trebui sa se bage si romanii in meciul asta? :D

Eu cred ca ne ajunge cat se tem bulgarii sa nu vina vreun zapacit ultranationalist roman cu ideea sa ne "vrem" inapoi Cadrilaterul!

Lasa Alsacia acolo unde este, a francezilor, dar poate ca s-o ivi vreo ocazie feroviara sa mai vii in vizita pe aici (nu zic lucru mare, cupa "Mocanita", dar poate vreo expozitie ceva...) , sau ni se face noua pofta de un choucroute si venim sa te vizitam noi!

Si apropo, bielele alea de la Glaskasten chiar cred ca au o mica problema, ca nici la micuta mea BR 98.3 la scara N culisa nu sta astfel!

Salve din Constanta,
Dorin
 
bogdane nu mai dai nici un semn de viata??cum mai merge dezvoltarea dioramei tale?nu de alta dar mor de curiozitate sa vad ce ai mai facut....
 
Salutare tuturor
Sincer in beci nu am mai facut nimic de 2 luni de zile - din lipsa de timp
In schimb am 2 achizitii noi care sper sa am timp sa le pozez si sa le prezint.
una este 1501114 cu decodor sunet , instalatie fum si copia fidela a celei reale expuse in gara Brasov .

Dupa cum observati sunt pe laptop-ul si contul dl. administrator care a avut bunavointa sa ma viziteze la o plimbare cu pacificul la zarnesti.

semnat Bogdan I :D
 
Cam scurt domle' cam scurt ... hai ca vin la tine pac tac 3 vorbe maxim 1 ora cateva poze hai ca am plecat :twisted: adica vorba aceea cine vine la mine in beci obligat trebuie sa stea 2 ore , sa bem o bere sau un suc si un gratarel acolo dar de fotograful (am primit drepturile cuvenite pentru aprobarea de a face poze :twisted: ) se grabea sa ajunga acasa.
Ups si acui vazu aburoasa din gara Brasov la mine pe diorama :D noroc cu vizitatorii ce mai pun pozne pe forum ca eu sunt un om tare ocupat :| :oops: :|
 
mult a fost de lucru pina acum dar mult mai mult mai ai. oricum satisfactiile sunt pe masura sau chiar peste masura asteptarilor!
foarte frumos! felicitari!
succes!

P.S.
ce lungime are podul turnantei?
 
e, de una din asta as avea si eu nevoie, nemotorizata. bine ii sta acolo pe diorama.