Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
90 % din suprafata , la intrare usa se deschide in interior si acolo o sa fie un mic culoar de acces si vizionat si comandat diorama .
In rest sub ea ain caz de interventie o sa se afle un mic "carucior " gen celor de la reparatii auto , si fante ascunse prin 4 zone unde o sa pot sa le scot pentru a intervenii pe toata diorama in caz de avarii .
In plus diorama aste lipita de perete doar 20 % din lungimea marginilor in rest am spatiu intre perete si ea pentru interventiile din margini , acest lucru nu se observa datorita reliefului variat .
 
@Bogdan
La tine in beci a crescut un oras! :evil: Ai grija la raceala cu caruciorul acela! :D Felicitari! Foarte frumos!

O cale ferata, mai precis o linie intre doua apartamente ar fi ceva extraordinar! Sa ai curse regulate si transport marfa, o cescuta de zahar, un pahar de ulei, de ca intre vecini! :evil:
 
te rog sa mai faci o poza de ansamblu,sa vedem si noi stadiul lucrarii.sunt fascinat de ce ai facut acolo...
 
Un pic off topic sau poate nu...Ma uit cu jind nu doar la suprafata pe care o ai la dispozitie ci si la atmosfera speciala care o creeaza beciul din caramizi netencuite (Victorian si Horia stiu la ce ma refer 8) ...partea de sus se inchide sub forma de bolti semisferice?
 
Am incercat in partea din zona depoului cu vagoane sa pun un "peisaj" dar sincer imi place mai mult caramida asa ca nu o sa fie nici "tavan cu nori" nici "peisaje din Elvetia" , caramida asa cum e ea .
 
un fundal albastru cu nori da foarte bine....da´ daca nu vrea sa puna n-o sa ne
punem cu pietre pe ele :p
 
Am terminat de construit gara Bonn si peroanele aferente acestei gari
bonn1dk6.jpg


Fum , agitatie , trenuri ..........
bonn6lt3.jpg

bonn5gn9.jpg

bonn3gf0.jpg

bonn2vk5.jpg

bonn7yr4.jpg

bonn4qc1.jpg
 
Salut!Efectul fumului este ametitor....arata foarte frumos!!!Imagini frumoase!Intradevar peroanele acoperite modelul acesta au un aer aparte...
 
uf ce frumos e! nu pot sa ma urc si eu intr-un tren si sa plec departe, intr-o lume mai frumoasa???
 
DURERE FRATE!!!
:aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze:
:aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze:
:aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze:
 
am decis. ma mut la Brasov. in pivnita la Bogdan. nu-mi mai trebuie nici mancare. fac orice. pazesc gara, garniturile, plimb cateii prin parcul de langa gara. nu stau degeaba.