Diorama pe segmente a clubului TRC (topic pentru discutii)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@alin:
Da,e un sat de la granita Germania-Cehia.Multi dintre cei care vin sa dea pe git1-2...n pahare sint cehi iar printre ei s-a aciuat si o mica comunitate de romani care muncesc la calea ferata,detasati de statul roman(serios,am cunoscut un roman in Cehia exact intr-o asemenea situatie).
Multzamit? :lol:
 
sa nu puneti iarba in partea stg a podului metalic, acolo o sa trantesc o balta cu stufarish, papurish si alte buruiene care se termina cu ish la sfarsit...am vazut ca v-ati apropiat in mod periculos de zona vizata si am semnalat din timp...
 
oameni buni, sandy are dreptate, catenara se pune dupa iarba in mod normal... sau macar lasat-o demontabila! catenara vine in general ULTIMA pe diorama...

(si profit de ocazie ca sa va zic si scuze pentru absenta indelungata, insa cum stiti am acummuuuuulte pe cap...)
 
Acest tip de catenara (care se poate scoate stalpul de pe stativ) e mai indicat sa fie pusa la inceput. Pentru ca dupa ce pui piciorul de obicei mai este de corectat terasament, de multe ori trebuie inaltat, trebuie pusa iarba pe langa ...
 
pai stiu, Florin, ca tot Viessmann folosesc si eu la N si au acelasi sistem de prindere cu "patina" insurubata! ;)

ideea este ca daca sudezi firele de catenara si nu le acrosezi (sistem Viessman), geaba mai scoti dupa aceea de pe soclu stalpii :(