Diorama mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Asa este, manevra devine foarte dificila si indiferent de gara, manevra exista in orice gara, acum ca te-ai bagat sa pui catenara nu ai ce face, trebuie sa faci totul pina la capat, oricum gasesti tu o solutie si nici cu gauritul peronului nu prea as fi de acord.
 
consideri electrificarea ca lucrare in plina executie si faci manevre numai cu diesel.....si lasi liniile neelctrificate.... :p .... felicitari pentru realizari
 
Am imceput sa inoculez microbul si prin familie... fi-mea a primit azi un trenulet la scara 0 , marca Faller.



Iata-l in comparatie cu scara H0

 
Din lipsa de timp n-am mai postat in ultimul timp... Va prezint niste "noutati" vechi.

Vagon Klein cu clapete mari si mici


Vagon macara de la Maerklin


Am umblat un pic si la un vagon de valori, multumesc LDH


De la Roco E 191

 
Episodul 2 din prezentarea vechiturilor...

Vagoane DR de calatori, am adunat 5 bucati, o garnitura...



Un Maerklin si un Roco



Un Piko cu roti cu spitze...



Pentru trenul de lucru, un Hecht de masuratori



Diverse...



Un semnal Fleischmann, foarte realist.



Automotorul VT 70937, l-am resuscitat un pic, mai am de lucru la el..., scuze de calitatea pozei, o s-o schimb




Si automotorul VT33106 + VS 145074 , lumini alb rosii in functie de sens, fara iluminare interioara...dar va avea, cu toate ca dateaza din 1986 (am bonul) nu a fost rulat, accesoriile sunt in pungutza.

 
alexvusdea a spus:
Automotorul VT 70937, l-am resuscitat un pic, mai am de lucru la el..., scuze de calitatea pozei, o s-o schimb



Reintregirea familie: a venit si vagonul automotorului !!!!!! Ce bine le sta :wink:



Si mult visata BR89:

 
La vagonul motor...nici nu stiu de la care colt sa incep... Chiar nu stiu cum sa fac, poate ne sfatuim. La cel nou am pus lumina alba spate/fata permanent...asa, sa fie. :D
 
Dupa ce am desfiintat diorama, in asteptarea inceperii variantei noi, va arat ce mi-a mai picat in mana...

3 vagoane Roco, un pic hartanite dar sunt pe sufletul meu :D



Automotor Lima, nesperat de aratos, am avut lumina proasta la poze, el nu e in 3 nuante, e rosu si atat.



Si un "Talbot", a fost faramat efectiv, vreo 12-15 bucati, l-am facut inapoi ca pe Lego



Si in scurt timp va incepe operatiunea BD(BundesDioramen 8)) in boxa
 
Stiu ca o sa radeti de mine dar nu pot scoate vechea masa din boxa (ca nu ma mai ajuta la nimk in noua configuratie) din cauza unuia parcat in usa boxei... Nu-l cunosc si masina aia lipseste maximium 20 min pe zi la ore diferite...