Depoul lui Endo

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Din seria "Cand n-are omu' ce face" va prezint sceneta "O dedusi cu rotile-n sus pi calea ferata". Acum cu politia, salvarea si utilajele (bineinteles la scara aleatorie :( ) se incearca deblocarea soselei Cocarlatistrasse :D . Scuze pentru pomii aia cu alb pe la radacini si pentru calea ferata parasita care se termina exact unde trebuie ca sa incurce traficul doar, ca sa nu mai zic de diferenta de nivel, ca d-aia s-a rasturnat rally-ul :D :D :D . Nu D-l Rally frate !!! Masina !!! :D :D :D







 
Sa stii ca arata foarte interesant scena si poate doar LR-ul si ciocanul fac nota discordanta fiind masini mai mari dar camioneta Ford arata excelent.
Interesanta si desfasurarea multinationala de forte parca ar fi un exercitiu :D

Nu te bucura prea mult ca sunt totusi 1:72 :evil:

Cu firele de la stalpii de telegraf ce avusasi frate? :x

p.s.corectie - Chevrolet nu Ford
 
Endo_ro a spus:
Cu multumiri lui Robert !!! :D

De cate ori ma intalnesc prima data cu un pasionat de trenuri am senzatia ca suntem prieteni vechi. :p

Si eu am aceasi senzatie. Doar vorbim aceasi limba, nu!?

Cu respect,
 
@LDH
Nu te bucura prea mult ca sunt totusi 1:72
"Rautacisme !!!" :D :D :D
Interesanta si desfasurarea multinationala de forte parca ar fi un exercitiu
Am pus si eu ce am avut la indemana pe placajul ala salvat de la dezastrul in care se afla restul trenuletelor, adica in apartamentul care e in renovare (praf de 2 cm pe tot si in tot ce e acolo) :( :( :(

@robertanasa
Buna ideea cu vitrina si clubul pentru joaca ! :D :D :D
 
@LDH
La voi nu este 1 Mai?
Se sarbatoreste prin munca?

Munca e pentru locomotive. :D :D :D

@Rally
sa nu transformi temporar in permanenta
Nu este fixat absolut nimic ... nu are nici stativ diorama ...

Am avut doua obiective:
1. Sa ma descurc cu sinele din dotare, majoritatea R2. Am reusit pe pod sa bag R2, cu o sina dreapta scurtata.
2. Sa verific eventuale problemele legate de deraieri. Sunt surprins de faptul ca locomotiva Class 66 merge ok. Ceea ce nu poate fi vorba la Bombardier.
3. Sa vad ce constructii merg adaptate la ea.
4. Sa evaluez materialele de care mai e nevoie in functie de posibilitati.
5. Sa fac o lista cu ce se va vinde din motive de nepotrivire in peisaj, etc.

Initial mi-a fost frica sa tai sinele, dar mi-am facut curaj sa stric una, am luat un cleste si o pila fina si am fost surprins ca nu e foarte greu, ba chiar nu am stricat niciuna. :aplauze:
 
Bombardierul merge bine pe R2, dar trebuie gasite denivelarile si problemele sinei ( nefixate, presupun ) .

E adevarat ca merge pe R2 ... si ca sinele sunt nefixate ... dar ... pentru a putea incheia traseul pe podul ala curb, care intr-adevar e o pacoste (rezolvata :D ) trebuie bagata si cate o sina sau doua R1 ... voila !!! Bombardierul cand da de R1 se sperie rau de tot :D si caput :( .Ca sa nu mai zic ca e cea mai pretentioasa locomotiva la sina curata.
De traseul interior nici nu poate fi vorba, acolo fiind mai multe R1.
Insa restul locomotivelor nu fac mofturi. Vagonul CFR de la Heris nu are sanse sa ruleze, doar expus in gara. Iar supraetajatele trebuie testate bine pe pod, pentru a prinde sina in asa fel sa nu dea nici cu capetele nici nu burta de parapeti sau balustrade, ce-or fi alea. :p :lautar:
 
Salutare trenulisti !

Am placerea sa va anunt ca a sosit bebeul meu ... si al sotiei mele ... David. Inca de pe 11 iulie ... :lautar: :lautar: :lautar: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :kiss: :kiss: :kiss: :floare:


Din lipsa de spatiu diorama a fost scoasa la vanzare. :( Initial ... Acum ea si-a gasit locul la bunicul lui David, unde va fi amenajata cand va fi el mai maricut.

La domiciliul noului membru de familie a fost realizata o mica expozitie, cam asa:





David e foarte multumit desi nu vede inca mare lucru si nici nu poate rontai vagoanele ... In consecinta taticul lui se joaca cu ele cate 5 min., cand permite seful, intre o baita, un leganat, o suzeta si un zambet dulce.
Deci ...

... Seful de gara, bineinteles !!!
:D :D :D