Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Andrei ai grija ca pe aici nu merge cu tepele :D :D :D Si mai ales ca trebuie sa pastram imaginea buna a clubului :D
Lasand gluma la o parte ma bucur sa te vad pe forum.
Bine ai venit Alex. Si iata cum mai apare un "N"-ist in peisaj (oare cat mai dureaza pana cand cei de la N sa ii ajunga pe cei cu H0?).
 
Servus Rudi si bine ai venit Clouseau ... sa inteleg ca avem si o Pantera Roz prin preajma? :roll:

Nu stiu daca ar fi nevoie ca N-istii sa-i "intreaca" pe H0-isti si nici daca ar fi posibil, dar poate ca ar fi util un topic care sa se cheme "coltul N-istului" unde sa ne adunam toti "chinezii" ;-)
 
victorian a spus:
Nu stiu daca ar fi nevoie ca N-istii sa-i "intreaca" pe H0-isti si nici daca ar fi posibil, dar poate ca ar fi util un topic care sa se cheme "coltul N-istului" unde sa ne adunam toti "chinezii" ;-)

Cand a fost vorba sa refacem structura forumului am vrut sa facem separat N si HO. Dar gandindu-ne si la sugestia lui Horia am renuntat pentru un motiv simplu si logic: modelismul si tehnicile de modelism sunt aceleasi indiferent de scara (sau hai sa zicem 90%). In plus am constata ca sunt oameni care sunt pe HO si nu intra deloc la N , si viceversa desi informatiile utile sunt comune. Asa ca am renuntat la a imparti modelismul pe scari.
 
Aha, merci frumos Ionut, aveti dreptate, este o idee buna, informatiile sunt valoroase indiferent de scara!
 
chiar asa, e momentul sa urez si eu un "herzlich wilkommen!" la Mick (Clouseau) din Austria si Rudi (SantaFeFan) din Bavaria!

bine v-am regasit, prieteni!
 
Aaaa.... faimosul inspector Clouseau este pasionat de un celebru tren austriac pe ecartament ingust, si de fotografie? Bine ai venit, Mick!
 
Herzlich wilkommen. Va asteptam cu cat mai multe informatii pretioase si sfaturi direct din tara modelismului feroviar.