Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

cRistinel

Active Member
20 Decembrie 2007
60
1
53
timisoara
YAHOO
[email protected]
LOCATION
timisoara
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:


Astazi 09.02.2008 mini-adunare de trenulisti in devenire la Timisoara !
La insistentele colegului benHur (sufletul miscarii) ne-am adunat 3 :p pasionati !
Semnale de incurajare sau dorinta de participare au fost,dar impiedicati de chestii obiective(job-uri,facultati,familie,obiectii parinti-nu neaparat in ordinea asta :-| )n-am ajuns sa ne cunoastem toti :(
ca o cocluzie : N`AVEM : materiale rulante scumpe :-? nici diorame :-? ,experienta nici atat!
AVEM doar MICROBUL :skul: ,Forumul si pe nenea Rally(care ne toarna niste retete de modelit care cred ca se bat cap`n cap cu
profitul domniei sale da` oricum ni le spune :wink: + ne vinde exact ce avem nevoie).



:?: :?: :?: data viitoare mai multi :?: :?: :?:
 
...foarte bine descris cRistinel :aplauze:

Ca un raspuns pt mr x4you, si alti pasionati din Timisoara, nu avem spatiu, nici experienta (cel putin cei 3 prezenti), dar acest lucru nu ne impiedica sa ne cunoastem si de ce nu, sa ne impartasim experientele.Daca sunt altii cu experienta si nu vor sa arate sau sa spuna lucruri altora :( asta e -dragoste cu sila nu se poate-
Doar atat mai vreau sa precizez ca nu sunt eu sufletul miscarii, cu atat mai putin fiindca sunt "nou venit" in lumea trenulistilor.Daca aveti idei in adunarea si crearea unei comunitati locale putem fi toti sufletul acestei miscari.Cu cat sunt semne ca oamenii vor si participa, probleme de genul spatiului se pot rezolve.Eu zic ca asemenea probleme la momentul acesta sunt inutil de luat in discutie,dar totul are un inceput :lol:

P.S.Astept idei de intalnire mr x4you, cu atat mai mult ca stii si de altii :D
 
Salutare,
la initiativa lui benHur, consider oportuna o intalnire intre cei pasionati de modelismul feroviar sau de modelism in general, pentru a vedea ce se mai intampla si prin zona doastra geografica din acest punct de vedere.
Eu sunt nou in domeniu, deocamdata in faza de "studiu", fiind preocupat si de alte ramuri ale modelismului. De aceea as considera utile intalniri in urma carora sa putem invata lucruri noi de la cei care sunt deja bine ancorati in acest domeniu.
Deoarece programul meu de lucru este suficient de "acoperitor" pentru a nu-mi lasa foarte mult timp, zilele de sambata ar fi cele disponibile pentru astfel de actiuni.
Eu unul as fi disponibil pentru data de 23.02, dar se poate fixa o periodicitate a acestor intalniri in functie de programul fiecaruia.
 
Referitor la actiunile din tm, stiu ca exista un colectiv pasionat in Buzias, care cred ca poarta denumirea de Jules Verne, si care a instalat o diorama la o manifestare in cadrul Politehnicii din Timisoara.
De asemenea stiu ca exista preocupari in domeniul modelismului feroviar care tind sa prinda viata in cadru catedrei de material rulant, unde de altfel cunosc o persoana deosebit de capabila si entuziasta in domeniu.
Poate se va rezolva si problema spatiului intr-un viitor apropiat sau indepartat, daca se creeaza un club suficient de puternic. De altfel stiu ca in tm exista si reprezentanti ai pasionatilor de modelism exceptandu-l pe cel feroviar, de la care se pot invata multe lucruri utile.
 
Pentru timisoreni,ca idee:
In Lugoj exista un puternic nucleu de modelisti.Dintre acestia,Cristian Savin ,care e un om minunat si o enciclopedie ambulanta :lol: il puteti gasi pe www.cartula.ro cu id-ul BlueMax.Mai e si Zoli care a participat anul trecut la MachetIst cu niste locomotive superbeCristian este si trenulist si cred ca ar fi incintat sa se vada cu voi.
Daca fac rost de nr lui de telefon,va comunic.
 
:idea:
N-aveti idee ce bucuros sunt sa vad interes din partea voastra pt. intalniri ale trenulistilor timisoreni.Multumiri si lui sandy, pt. sprijinul moral :D (chiar daca nu e timisorean sau din zona).Daca cunoasteti sau discutati cu oameni "virusati de trenulete", spuneti-le de intalnirile pe care vrem sa le organizam, asteptam orice pasionat cu sau fara experienta...
Astept mesajele voastre si propuneri :roll:
 
Da , eu. Am inceput cu o locomotiva la care nu am avut decat 4 bucati de linie dreapta. Prin '84 ! :oops:
 
:D :D :D
Noi incepatorii de azi avem mai multe sanse de izbanda, avem de unde si din ce alege.Problema e doar sa reusim sa ne intalnim intre noi pt a invata si descoperi amanunte la care unii ori nu ne pricepem ori nu avem talent sau rabdare...
 
:idea: :idea: :idea:
Salutare!
Sunt dator cu multumiri tuturor ce sustin zvacnirile trenulistilor din Timisoara,cu toate ca suntem incepatori si noi in aceasta bransa!Totodata vreau sa anunt a II-a intalnire :D , pt. sambata -23.02.08-, la care si-au anuntat interesul de participare mai multe persoane.Daca data trecuta am fost doar 3 (neavizati ) :oops: , speram sa ne adunam in nr. mai mare de data asta.Daca aveti idei pt, locatie :cafea: si ora de intalnire , astept raspunsuri...

P.S.Acest anunt a fost postat si la "Anunturi:expozitii si intalniri", cu scopul de a fi vazut de cat mai multa lume :D
 
Salutare tuturor trenulistilor din zona Timisoarei!
Cum am promis colegilor de suferinta :D ,maine, 23.02.08 de la ora 16.00, organizam a II-a intalnire.Dupa discutii cu ceilalti colegi, am stabilit ora 16.00 ca fiind ideala tuturor, iar ca locatie de intalnire am stabilit zona complex-in fata salii Olimpia.
Pt. mai multe informatii va stau la dispozitie la nr. de tel.:0728252282 sau pe mes:ruben.szucs
Va asteptam!
 
Se pare ca nimeni nu are curaj sa posteze un mesaj la aceasta rubrica, de aceea imi asum aceasta responsabilitate pt. a tine si implementa o viziune care incet incepe sa prinda contur si anume adunarea tuturor celor pasinati de trenulete si machete feroviare din aceasta zona. :D
In alta ordine de idei, ieri a avut loc a II-a intalnire din Timisoara la care au participat 5 persoane :D , o crestere semnificativa fata de data trecuta (3 persoane).Avem promosiuni si de la alti pasionati care din motive obiective nu au putut participa :idea:
In concluzie :!: :!: :!: , astept raspunsuri, idei de organizare, chiar si intrebari 8) (la ce pot va voi raspunde ,iar la celelate intrebam mai departe pe altii pt a gasi la toate intrebarile cate o solutie)
 
:idea: :idea: :idea:
De acord cu tine LDH.Din pacate graba a fost mare si am uitat de camera foto :D La monentul acesta ideea era sa ne intalnim (nu conteaza unde) :p , pt a vedea cu cine si ce puten incepe.Cred ca e incurajator faptul ca am participat 5 impatimiti si avem cunostinta de interesul altor impatimiti :lol:
Prezentarile voi lasa pe altii sa le faca, cu scopul de a mai impulsiona pe ceilalti :!: :!: :!: :!: :!: