Propuneri pentru forum.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
lok,

fara a cauta nici un fel de polemica, mi-ar face deosebita placere sa aflu de ce fel de categorie (de ce? de modelisti? de oameni? de cirese? de anvelope auto?) este vorba...

de asemenea, in masura in care termenul "craciunii" defineste pe Mihai si Gabriela Craciun, as dori sa aflu ce legaturi exista intre mine si ei... si in ce masura acestea afecteaza calitatile mele modelistice... :roll:

AS DORI CA ACEST MESAJ SI PRECEDENTUL SA NU FIE NICI STERSE SI NICI MODIFICATE FARA ACORDUL MEU
 
@Horia l-am rugat pe lok sa iti comunice prin PM tot ce are sa iti spuna.
De asemenea tot eu l-am rugat sa isi editeze mesajul, imi pare rau, dar nu se accepta nici un fel de atac la persona pe acest forum.

Sa continuam la subiect cu propuneri utile pentru forum.

Multumesc de intelegere.
 
buna seara tuturor,

imi place sa cred ca sunt un om cu principii si daca scriu acest mesaj, o fac pentru a clarifica anumite aspecte.

am plecat de pe acest forum in urma cu cateva luni in urma unei dispute cu administratorul de atunci legata de etica profesionala si m-am intors acum, la invitatia amicilor si colegilor de hobby de la Cluj fara nici un a priori, cu singurul scop, asa cum am mai scris-o, de a ajuta, de a informa si de a merge inainte intr-un sprit de colaboare si cooperare uitand trecutul; am venit aici sa impartasesc cate putin din experienta mea, nu ca sa ma impun ci ca sa subliniez inca o data ca in ciuda distantei mare fata de Romania fac parte dint-o comunitate, cea a modelistilor feroviari romani si ca incerc sa fac - si pana acum cred ca am reusit, sa avanseze si sa fie recunoscut modelismul in aceasta tara.

de aceea consider ca reactia de mai devreme din partea unui user vechi si confirmat al acestui forum si pe care, desi nu il cunosc, il stimez pentru cunostintele si realizarile sale, ma socheaza si ma intristeaza foarte tare. faptul ca m-am intors nu trebuie sa-i faca pe altii sa plece, suntem aici ca sa ne ajutam unii pe altii.

va urez o seara placuta si va stau mai departe la dispozitie,
H
 
Salut!

Chestia cu ultimele mesaje mi se pare utila, dar nu in locul ei actual, daca am putea sa o punem undeva sus, sau jos dar in pozitia actuala este chiar o pierdere inutila de spatiu.
 
Foarte pe scurt pentru ca nu am timp (lucrez la forum), ma bucur ca putem trece peste asemenea situatii care nu sunt utile nimanui, nu ne intereseaza ce a fost ci doar ce putem face impreuna pentru pasiunea comuna.

vorba lui Sandy, pana ajungem la plafon, mai sunt turbulentele de la decolare :)

Seara faina!
 
Salut! Am o problema legata de forum. nu imi apar in pagina de start sectiunile unde au aparut mesaje noi. Deabia dupa ce intru pe o anumnita sectiune apar iconitele cu mesajele noi la diferite topicuri. Unde este problema?
 
tyco a spus:
Salut! Am o problema legata de forum. nu imi apar in pagina de start sectiunile unde au aparut mesaje noi. Deabia dupa ce intru pe o anumnita sectiune apar iconitele cu mesajele noi la diferite topicuri. Unde este problema?

Eu am avut aceasta problema din totdeauna pe acest forum, nu stiu inca din ce cauze, dar aceasta eroare e pe lista, o vom rezolva daca se poate.

ciao.
 
Salut "Florinn"......am intentia sa postez un reportaj,dar.......desi este ora 08:38 dimineata,este exasperant cit de incet se deschid paginile...... si acelasi lucru si la inchiderea lor...... De exemplu,la "calea ferata...Sohodol...." al lui "cristi cfr".....am albit.....nu cred sa fie trafic asa de aglomerat la ora asta si azi(luni dimineata).... Daca te necajesc....departe de mine intentia.......Cu sanatate,Daniel M.-Brasov-.
 
Salut,

nu ma necajesti, poti sa imi spui linistit ce probleme ai.

Alte site-uri cum iti merg? Acum 2 zile nici eu nu am putut accesa bine forumul din cauza providerului de net (eram la Alba Iulia), m-am pus apoi pe zapp (are viteza de 15 kb) si a mers ceva mai bine.
Vezi sa nu fie la tine ceva problema, am primit multe semnale pozitive de la membri din tara, legat de functionarea mai buna a forumului pe noul server.
 
Salutare tuturor, de la Constanta, desi sunt mai departe geografic de serverul din Ardeal, se vede bine! Probabil fiindca sunt si eu tot ardelean ;-)
 
ÂŞi eu sunt tot din BraÂşov, pe Romtelecom (Clicknet) Âşi pot să spun că de la noua locaĂžie paginile sunt "citite" mult mai repede.
 
.....hmmmm...parca si-a revenit ... Si eu sint pe CLICKNET la ROM+TELECOM....... :D Sanatate tuturor.....
 
tyco a spus:
Salut! Am o problema legata de forum. nu imi apar in pagina de start sectiunile unde au aparut mesaje noi. Deabia dupa ce intru pe o anumnita sectiune apar iconitele cu mesajele noi la diferite topicuri. Unde este problema?

Eu am rezolvat-o. Am intrat pe forum si undeva era un link catre pagina de start a forumului. Am dat click pe el si m-a dus in pagina de start normala cu cele 3 link-uri in dreapta. Am salvat-o la favorites si gata. Intru pe acolo de fiecare data.
 
Salut mosu'

Daca te rog sa infintezi o sectiune destinata calatoriilor si experientelor cu trenul mi-o infiintezi?


Eusebiu
 
Salut domnu',

in primul rand ma bucur ca azi au crescut numarul de posturi ale tale cu 50% :D , felicitari :p

Pentru calatorii avem rubrica Jurnal de calatorie, te poti extinde acolo in voie, daca e cazul mai adaugam si altele, deocamdata sa terminam restructurarea forumului.

ciao.