Diorama mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@Mpursu
aici e angrenajul, e bucatit ca restul e la vopsit :D

angrenaj.jpg


Are becurile originale la care trebuie sa fac contactele dar cred ca nu vor fi directionale, le las cum erau.
 
Si iata si placa turnanta, marca Atlas (dar scrie pe spate made in china). Are diametrul util de 22.5 cm. Sper sa fac rost cat de curand si de motorasul aferent...

0tur.jpg
 
:aplauze: Bravo alex, uite cum se intoarce o electica epoca II de la revizie 8), gata de a reintra in serviciu :wink:
 
Dupa o pauza (cam mare) revin cu ultimele achizitii:
BR65, Fleischmann, metalica, lumini albe in functie de directia de mers.



BR80 Lima, neasteptat de aratoasa si cam vitezomana. Lumini in fata.


O gara


Un depozit cu rampa de incarcare descarcare


Un semnal Maerklin cu 2 brate, cu lumini etc, tare de tot
 
foarte schimbat aspectul cu aceasta catenara,ai doua tipuri de stilpi s-au nu am observat eu bine?
 
Pai unii au sarma de jos mai lunga, altii pe cea de sus.
Cred ca ai observat de fapt stalpii care sunt cu o singura sarma peste 2-3-4 linii, din pacate n-am decat 2 perechi...
 
Stalpii pe care i-ai pus intre linii in gara, nu prea merg pusi in configuratia respectiva, ori pui stalpi cu 2 console intre linii, ori stalpi cu cate 1 consola pe exteriorul spatiuliu ocupat de cele 2 linii, in rest arata bine, cum zice si @aulin, catenara schimba cu totul aspectul unei diorame.
 
Ar insemna sa gauresc toate peroanele si mie nu prea imi place sa distrug :( ... Dar promit ca ma mai gandesc :idea: