Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare tuturor...

Sunt nou venut pe aici, inclusiv in zona trenuletelor.Cautam pe cineva din Timisoara care sa aiba "boala" asta.Sper ca nu va veti supara daca voi mai intreba din cand in cand lucruri poate pt. unii banale, dar pe mine m-a apucat efectiv boala asta de cateva saptamani.Prin anii 86-87 pe cand eram in generala am avut un coleg care avea un set de trenulete, dar pe vremea aceea parinti mei nu si-au permis sa-mi cumpere asa ceva:(.Acu la 30 de ani "am dat si eu in mintea copiilor". :D
Orice sfat e bine venit, mai ales ca acum sunt destul de buimac cu privire la alegerile pe care sa le fac in domeniul asta: sistem, sine, vagoane-loco, raport pret/calitate.

Astept orice sugestie...
 
Salut toata lumea modelistilor de toate felurile in special pe cei feroviari...spun asta deoarece am fost contaminat cu acest virus "placut" pt. mine...si sper sa nu ma vindec prea repede. Acum sunt in stadiul de acumulare de informatie si ideei, asa ca astept sfaturile voastre in materie de modelism feroviar.
 
Salut!Eu sunt pasionat de trenulete si trenuri.Sunt foarte bucuros ca este un forum unde putem se vorbim despre trenuri si nu numai........ :D .Eu am o diorama acasa si vreau sa citesc si sa dau idei la alti despre constuirea dioramei.
Ciao.
 
scurt, rapid si la obiect. asteptam sa te vedem in propriul topic unde iti prezinti minunatia de acasa. cu poze cu tot, ca sa credem ce ne povestesti si sa ramanem cu ochii holbati in fata maretiei ascunse in casa ta. bine ai venit.
 
Salut si bine ai venit,asteptam cu interes sa vedem ce diorama si trenulete ai, rugamintea mea este daca ai putea spune de unde esti, poti intra la tine in profil si sa treci localitatea acolo.
 
Salut

Attila, bine ai venit! pe forum

Zic Bine ai venit pe forum in "carne si oase", prezent ai fost de mai demult dar nu te-a observat lumea

vorbesc despre prezentele la diorama de la Cluj, cateva mici exemple:

"S-a lucrat in mai multe zone la diorama, Attila a vopsit cu maro tot ce mai era alb pe diorama:


"
"
Attila a vopsit si un ultim perete de stanci fixate de Ionut:


"
 
Bine ai venit Attila in comunitatea de modelisti feroviari!Intradevar e o prezenta mai discreta in aceasta comunitate dar promite mult, la club ne-a demonstrat cu prisosonta acest lucru (de altfel a primit si primit un post care necesita multa responsabilitate-acela de bibliotecar, mare Guru peste revistele lui Sandy) .Vreau sa va mai spun ca Attila lucreaza la propria lui dioarama acasa si l-am poftit de mai multe ori sa ne prezinte lucrarea lui , indiferent de stadiul in care a ajuns.Deocamdata prefera sa ramana invaluit in mister...
 
Precum s-a zis, e momentul 0 in care lasam la o parte tot ce a fost rau si preluam doar ce a fost bun.
Printre lucrurile bune care ma bucura este reintoarcerea lui Horia , de la care cu toti avem multe de invatat.
Horia , aspteptam articole cat mai interesante si sfaturi cat mai utile