Ce mai vedem pe la CFR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Da... si te baga la racoare sub acuzatia ca furi curent de la CFR, numa ca sa poti folosi laptopul... (intamplare reala)
 
Asta ar merita titlul "Ce mai vedea (candva) romanul la CFR"!

http://www.youtube.com/watch?v=iupkxRvJ4DI

PDI
 
Salut.

Ce am mai vazut zilele trecute.

In gara Cluj au fost scoase toate vagoanele de pe linii pentru a se face curatenie, tare is curios cu ce motiv:



Am constatat cu mare placere ca IC-urile Oradea-Bucuresti Nord si retur au numai vagoane noi (exceptie cel de bussiness)



La clasa 1 vagon de 200, pacat ca nu are pe unde merge:

 
Noa, foarte fain ca au facut curatenie! De ce-ar trebui sa fie ceva neobisnuit? Bravo lor!

Sa stie lumea, cand o ajunge la gara la Cluj, ca acolo is numa ficiori faini care tin la curatenie! Si bine-ar fi sa faca treaba asta peste tot, in toate garile, nu numai in Cluj sau numai in Ardeal!

In alta ordine de idei, parca observ ca incetul cu incetul se mai schimba lucrurile si pe la CFR, si daca au de unde, mai baga vagoane noi, modernizate, macar pe rutele principale.

N-om fi noi chiar primii din Europa, ca sa nu zic ca in multe domenii suntem tocma aia cu lampasu' rosu... dar macar sa ne straduim ;-)
 
victorian a spus:
Noa, foarte fain ca au facut curatenie! De ce-ar trebui sa fie ceva neobisnuit? Bravo lor!

...

Nu zic ca ar trebui sa fie ceva neobisnuit, dar ma intreb care e motivul tinand cont ca se face din an in pasti si ca s-au scos toate vagoanele de pe 2-3 linii pentru asta ;)
 
Daca nu vine macar ne alegem cu doua chestii bune, vedem noua locomotiva si avem si gara curata. (nu cred ca-i spala si pe boschetarii din zona). :lol: