Imperiul Lupului

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
lupule,eu ti-am zis sa pui plexi pe marginea dioramei ca sa nu iti decoleze
vagoanele si locomotivele......
 
cosmin78 a spus:
lupule,eu ti-am zis sa pui plexi pe marginea dioramei ca sa nu iti decoleze
vagoanele si locomotivele......

Nu-i mai da sfaturi ca asteapta sa termine macheta si dupa aia pune

Poate-l intreaba pe Alex ce a patit aseara cu o superba electrica pe care a pus-o sa ruleze pe circuitul exterior si se lamureste ca este omperativ necesara protectia pe margine.

Nu stiu ce a simtit Alex dar mie mi s-a rupt sufletul cand am vazut cum decoleaza locomotiva si nu poti face nimic decat sa o adun de pe jos
 
si ce daca ai de lucru?
pune plexicul ala in asa fel sa il scoti de cate ori iti bagi destele pe acolo :D
 
LDH< ce a patit Alex si despre ce locomotiva e vorba? Aproape ca m-ati speriat. NU am sa rulez pe linia aia de acum inainte.

Tocmai vroiam sa anunt marea schimbare. Imperiul meu se modernizeaza si trece la tehnologie inalta. Acum stau ca boierul in pat si doar apas pe buton si micul dejun mi-e servit la pat de o superba locomotiva digitala. Glumeam desigur. Serios vorbind, mi-am luat la revedere, relativ, de la analog, achizitionand o centrala digitala piko si un hercules cu decodor cu tot. Ard de nerabdare sa cumpar baterii pentru telecomanda si sa manuiesc locomotiva pe sine. In curand vor urma alte locomotive, dintre cele mai noi si mai preferate, pentru a fi digitalizate. Azi am luat si o mica lectie de manuire a telecomenzii magice si am primit si instructiunile in limba romana ca nu cumva sa ma plang mai incolo. Asta ca sa nu am nici o scuza ca nu stiu sa apas pe buton..... :p
serios vorbind, din ce am invatat azi, este extrem de usor de manuit si de programat o locomotiva. acum, problema este ca pe diorama mea nu au loc 128 de locomotive in acelasi timp. dar asta e.......
 
E vorba de o "mamaie" foarte veche, din bachelita, care s-a crezut in forma, a exagerat cu viteza si... a zburat. Are centrul de greutate cam sus cred, in acea curba linia nu era prinsa cum trebuie, era si un pic lasata spre exterior, si viteza cam mare...
Iata inculpata:

44-1.jpg


S-a spart un boghiu, pe o laterala partea cu decupaturile rotunde... si s-au deplasat toate prin interior si nu se mai pupau rotile dintate. Oricum ieri am lipit-o, a iesit aproape perfect (oricum trebuia revopsita) si azi la club cu ajutorul lui LOK s-au remediat si problemele mecanice. Acum e intreaga si merge (cam repede). A facut fata si sedintei foto, poate pune LDH pozele mai tarziu.

@LDH noroc ca venisem de la dentist de putin timp si nu-mi simteam juma' de cap, s-a mai amortizat feelingul aterizarii.
 
imi pare rau alex, dar tot raul spre bine. e bine ca s-a putut recupera dupa accident si acum e la fel de zglobie.