Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare,

Multumesc


Cunoasteti vagoanele,nu mai intru in detalii.
























In stanga vagonul facut la Braila





 
mai. eu cred ca ne-am vorbit fara sa stim, sa achizitionam cam aceleasi vagoane in aceste timpui de inceput de an.

cat mai multe.
 
A sosit vagonul cuÂşetă Tillig 74521E, cu un nou număr de înmatriculare.Are alaturi alta cuseta ,cu al numar si numai cu o singura dunga alba si un vagon de cl a 2 a.Desigur ca nu va ramane asa garnitura,vor mai sosi 2 vagoane cat mai repede.




 
Salutare,

Noutate pe diorama,catenara de la Viessmann







Si un ajutor la montare:
http://www.hjb-electronics.de/Oberleitung.htm
 
Felicitari!

Intrebare: de unde ai gara (LUNCA) si de ce producator este facuta? Imi place mult!

Cu respect,
 
Multumesc

Gara e KIBRI,cod 9367.E de la Andrei din Arad.

LUNCA am scos eu la imprimanta.
 
Si-a bagat cineva nasu si a facut-o sa nu mai arate a Kibri :twisted: la expozitia de la Brasov :|
 
Multumesc!
Intr-adevar o realizare deosebita! Incredibil! :aplauze:
O intrebare: ce pret are (sau mai bine zis a avut) modelul original? :D
 
Salutare,

Astazi va prezint 2 vagoane.

Hecht CFR ep IV

Vagonul real



Din pacate nu stiu de cine e facuta poza



Vagonul de baza

http://www.modellbahnecke.de/bilder/roco/45645.jpg





Vagonul de cl 1 CFR


Poza de Tiberiu (blood13)

Vagonul de baza,de la Sachsenmodelle








Am sa prezint in curand etapele modificarilor.
 
Florine, tocmai ce-mi lipsea, un 19-50 de Bautzen rosu fara dungi si de clasa I!

acum stiu care va fi urmatoarea conversie pe scara N :)

si inca o intrebare: pe la Hecht, in afara de acoperis fara aeratoare, i s-a mai facut ceva?
 
@Horia

De mult voiam sa fac vagonul 19-50.Nu puteam sa am numai cusete si un 20-50.Dar ca si altele a mers mai greu din diferite motive.Acum ca am 50-50,20-50,19-50 mai lipseste un WLABmee din garnitura.

Detalii:

manerele, bordurica aia mica la usa jos, razuit si astupat adanciturile din usi,sters balamalele, mutat clanta,aerisirile deasupra geamurilor

Cum ma intorc din "vacanta" am sa pun pozele la un topic special la care visez de mult,Modele feroviare CFR

Si mai am o surpriza pentru voi :|