Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
...si inca un ton doua de maro pe cazan,neste scurgeri albicioase pe la robineti din cauza calcarului din apa...
 
Poze cu muntele strabatut de tunele
m1qz7.jpg

m2fv0.jpg

Aici este partea unde modulul CUCAriera :D este integrat definitiv in peisaj
m3ra1.jpg

m5np6.jpg

m6wy6.jpg

m7xg0.jpg

m8ad9.jpg

m9bb1.jpg

m10lm7.jpg
 
Si dupa atatea stanci albe apare si verdeata
m12vk1.jpg

m13md0.jpg

m14ie5.jpg

m15pe4.jpg

m16er6.jpg

m18oz5.jpg

m19mq6.jpg

m20fc1.jpg

m21ia6.jpg

m22nd3.jpg

m23mx4.jpg

m24kb9.jpg


Cam atat momentan , urmeaza tufisurile,poteca ,brazii , raul ,etc etc
 
Ai vazut ca si cu stanga se poate? :D
Imi place muntele cum iti iese, dar nu pot sa fiu de acord cu zidul de carton printat.Este zid 3D la Noch, care arata f bine.Iti pot da eu cateva ziduri din ipsos daca vrei,facute in matrita dupa originalul de la Noch, vopsite sau nevopsite, cum preferi.
 
@alin
Repede l-ai vazut :D acel zid o sa fie schimbat la vremea lui (de aia este pus provizoriu cu scotch dublu si mascate capetele cu lichieni :D :twisted:
 
Dupa ce am terminat cu partea dreapta a muntelui (am mai plantat cativa brazi) ieri am construit relieful si iarba in partea stanga , iar in planul apropiat se vede si tronsonul 3 pus pe pozitie (este 90% gata )
c1pl8.jpg

c2ks1.jpg

c3mq5.jpg

c4kc0.jpg

c5oc2.jpg

c6lw5.jpg

c7su4.jpg

c8xi8.jpg


Cam atat pentru ziua de ieri , azi sper sa pun viaductul pe pozitie :twisted:
 
Frumos Bogdane, cred ca toti te invidiem pentru spatiu si pentru diorama.
Am o singura pietricica: ai lasat interiorele de tunel nefinisate si la orice poza se vad lemne, blat si alte minuni care nu dau bine.
Nu o sa-ti fie greu acuma sa tapetezi interiorul cu ceva ?
 
toate tunelele sunt astfel gandite incat la final interiorul se captuseste cu foi de smirghel :D gri inchis pus sub forma cirulara .
 
felicitari pentru realizari. e atat de minunat ceea ce faci, incat nu gasesc nici o hiba pentru a ridica piatra si a da. am salvat din pozele tale pentru a le privi din cand in cand si a admira talentul tau, pe care, de altfel, l-am vazut inca de la diorama din mansarda.
mult succes incontinuare si astept cu nerabdare sa vad urmatoarele realizari.
 
Salutare,

Vinerea trecuta am petrecut cateva ore la Bogdan in beci.Cateva poze.

Vedeta a fost 150.1113 CFR.


Nici pescarii nu au scapat nepozati.









La sfarsit am iesit putin la plimbare prin oras

 
Mda ce sfarsit de saptamana de vis - vineri seara la mine in beci ,sambata dimineata la 5 plecarea la Sibiu la Muzeul Locomotivelor cu Aburi si sosirea pe capul baietilor de la Cj .Offff dar gata cu amintirile frumoase

Am testat zic eu cu succes "bilutele de facut apa" de la Noch - Water-Drops transparent cod 60855

Pozele cu raul rezultat cu acest produs
rau1ej1.jpg

rau2ae1.jpg

rau3dm8.jpg

rau5nt5.jpg

rau6rw3.jpg

rau7ey5.jpg


Mai am de "amenajat " marginea raului dar pentru inceput eu zic ca arata bine .
 
Azi am mesterit cate cava la partea mai din vale de viaduct impins de la spate de artileria grea a lui Radu (e drept scara 1:72 dar eu zic ca merge)

podrau1bu5.jpg

podrau2ub6.jpg

podrau3no1.jpg


Si artileria printre copaci
apararea3xn4.jpg


Oare ce e dupa colt ?
apararea1sc1.jpg


Si o poza care imi place TAREEEEEEEEE MULT -parca ar fi din albumul lui strabunicu de pe front :D
apararea2qm0.jpg