TRR (Tycoon Railroad)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Apropo de locomotiva din discutie . Cred ca daca iti place nu conteaza ca a existat in realitate sau nu . Imi aduc aminte cand eram mic ...in parcul tineretului din bucuresti era un trenulet cu cateva vagoane , locomotiva cu abur , dar cu motor diesel .... dar nu interesa pe nimeni si o gramada de copii trageau de parinti sa faca o tura cu acel tren ( eu am fost aproape o duminica intreaga cu el si am cobarat numai dupa ce a inceput sa mi se faca rau :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: ) .
Am avut si eu aceasta locomotiva ......in '78 dar la TT , si dupa ce am rupt bielele , tampoanele si cuplele , am folosit locomotiva pe post de drezina ( circula fara carcasa) .
p.s. tyco , cand crezi ca poti da un semn de viata pentru tablitele de inmatriculare pe care le vroiai ????
 
kablu a spus:
...in parcul tineretului din bucuresti era un trenulet cu cateva vagoane , locomotiva cu abur , dar cu motor diesel ....
Defapt trenul acela exista inca,cel putin asta vara functiona :D desi nu-l mai vazusem de cativa ani :(
Din cate am observat locomotiva are motor de tractor dupa sunet si chiar si "esapamentul" seamana cu cel al tractoarelor romanesti :D
 
Adica ceva de genul

Picture014.jpg
 
LDH, daca nu ma insel, vagonul cu pricina ( cel cu lemne ) nu a ajuns la Timisoara, ci a ramas in Bucuresti. Mai circula pe liniile mele inca.
 
Si pentru ca nu am somn, m-am gandit sa va mai prezint cateva poze cu mica mea colectie.
Incepem cu ultima achizitie, un BR185 MRCE - Trix de care sunt foarte multumit. Imi plac in special farurile locomotivei, desi nu ar fi stricat sa fie si bicolore (rosu/galben) - incep sa sun ca si mpursu, nu credeti :lol:

Si o poza cu cele 2 BR185, cea trix si cea piko din start set.

continuam cu 2 poze cu electricele in prim-plan

Locomotivele mai "vechi" din colectia mea (ca si epoca)

Si toata colectia mea adunata pentru sedinta foto:

Cam atata pentru astazi,
Noapte buna tuturor!
 
Chiar daca nu e vorba de machete, trebuie mentionat un eveniment important, si anume implinirea varstei de 19 ani a "sefului" T.R.R (eu :D ). Cu aceasta ocazie nu au putut lipsi cei mai apropiati membri ai clubului. De la stanga la dreapta, in prima poza radu161(Radu), grandpagscout(Gabi), scorpion(Paul) si eu; In a 2a poza radu161, eu, grandpagscout si cristi CFR.

O asemenea aniversare necesita si un tort pe masura, tort care ne-a fost cam mila sa il taiem

Ultimul foc fiind stins de mine...

Cam asta a fost,
O seara placuta tuturor!
 
Ne crem scuze pentru micile defectiuni tehnice ale masinii, :D biela pe care o vedeti a fost "demontata" datorita unui cuzinet prost uns , care asemeni lui 230516 s-a topit datorita lipsei lubrifiantilor din cutia de osie. :D. Toate problemele au fsot rezolvate cand "autogenul" a fost bagat direct in marchiza locomotivei, iar CFRistii s-au infruptat cu osiile cuplate ale locomotivei. bineinteles ca placa de inmatriculare a fsot impartita intre noi 4, ca doara-i masina de Arad