Intalniri la Oradea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
In calitate de Stapan al Bielelor 8), este evident ca am cercetat cu atentie micutza locomotiva, produsa de Roco:

Concluzie: si aceasta locomotiva are bielele realizate corect
yahoo.gif
 
Locomotivele electrice sunt, de la stanga la dreapta, ES4990 (Caile Ferate "La Ursu"), V43 (Caile Ferate din Vest), Taurus si E44 (Caile Ferate "La Oberleitung") si simpatica E69 (Caile Ferate "La Ursu").

Fac mentiunea ca, in afara de V43, toate aceste locomotive sunt... analogice :fluierat:, asa ca m-am grabit sa inchei sesiunea foto dedicata lor din motive lesne de inteles :D; de aceea nu mi-am dat seama ca pantografele lor nu au prea incaput in ultima poza :p
 
Astfel am vazut eu intalnirea din 26.01.2008 :). Sunt perfect constient ca nu am reusit sa pozez chiar tot - de exemplu, pur si simplu am uitat sa fac poza de grup :fluierat: - asa ca ii rog si pe ceilalti invitati sa completeze acest articol cu pozele si povestirile lor si, pe aceasta cale, le multumesc inca o data pentru participare :aplauze:.
 
WAW! E44 rot!? :confused: De unde minunea asta!

PDI

PS: e drept, eu am discromatopsie si mai incurc culorile.....