Noutati

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut

Trebuie sa spun ca e incredibil ce se intampla la Cluj, totul in urma unui banal articol.

Avem inca un membru activ ce a semnat aderarea, in persoana lui Telegdi Attila, mai sunt 2-3 doritori care spun ca vor veni, si se pare ca se anunta si membri noi din afara Clujului. Sper ca totul sa mearga in directia cea mai buna si sa putem sa ne atingem obiectivele.

Ieri a plecat spre membri din tara si DVD-ul cu nr 2, acesta contine multe surprize placute.

Voi reveni curand cu noutati.
 
@ Florin,
Asa cum chiar tu ai spus,trebuie sa ne asteptam de-acum la un alt nivel de lucru si trebuie sa fim pregatiti pentru asta.Cu alte cuvinte,sa nu cadem in celebra situatie de-acum,de genul"iarna a surprins si de asta data autoritatile" :lol:
Asta dorim,asta avem.
In plus,va urma o perioada cu profunde schimbari si surprize placute.
La intilnirea de aseara am cunoscut niste pasionati de constructia de modele,oameni care nu mi-am imaginat ca exista pe la noi prin oras,mai ales ca,culmea,unul dintre ei a lucrat la mine in casa ca instalator.Dar nu vreau sa ii stric surpriza lui Florin care va veni cu comentarii si cu poze.
Eu zic ca nu e un banal articol si tin sa-i multumesc pe aceasta cale lui Mihai Biris de la Cluj Express pentru sprijin si obiectivitate.I-am transmis si telefonic multumirile noastre.
s :!:
 
salut celor care ma accepta in fratie in ciuda lipsei mele de experinta,material rulant si nu in ultimul rand a bunului simt : telefoane la ore imposibile(@rally: :oops: :oops: :oops: ),lipsa unui simplu La Multi Ani ! pt colegi de microb (@LDH : :oops: :oops: :oops: ),intrebari prostesti (la capitolul asta si cele anterioare trageti la sorti cine arunca mai multe pietre-cred ca le merit).


cRistinel
 
Bine ai venit! Sper sa te adaptezi repede acestui minunat colectiv. Respectul intre mebri, indiferent ca sunt noi sau vechi, reprezinta baza acestui forum! Zic eu! Dar cine sunt eu ca sa zic asa ceva??? Iti urez multa bafta in activitatea modelistica!
 
cRistinel a spus:
... trageti la sorti cine arunca mai multe pietre-cred ca le merit cRistinel

Hai sa vedem cine are curajul sa arunce primul piatra?
Chiar sunt curios daca avem unul care s-a nascut invatat si nu a gresit de cand face umbra Pamantului.

p.s."pietre", carcoteli cand o sa ne prezinti la ce lucrezi. Pana atunci te asteptam cu intrebarile
 
Asa este,

si daca mai pui la socoteala si nerabdarea pe care o ai la inceputuri....vre sa aflii cat mai multe in cat mai scurt timp, in mare nu stii ce vrei sa aflii :), iti dai seama pe parcurs.

p.s. am sa fac un pic de curatenie pe aici, mai tarziu dupa ce citeste tot poporul.
 
Salut.

Iata ca vestile bune vin mai multe odata:

1. Azi a fost o intalnire extrem de constructiva la club, s-a discutat de viitoarele proiecte ale clubului, au fost prezenti multi membri la intalnire, s-a lucrat la diorama pana la ora 22:00.

2. Cei de la Trenas, Adriana si Josef s-au intors de la Nurberg si ne-au adus numai vesti bune.

3. Totusi, poate ca cea mai buna veste este faptul ca avem un membru nou in persoana lui Radu Barbuta (@radubc), care este tocmai din Canada, ii uram Bun Venit! in club, chiar daca distanta ne desparte, ne uneste pasiunea :).

voi reveni cu poze de la intalnirea de saptamana aceasta.
 
Salut.

Azi, in jur de ora 21:00 am inceput sa transmitem live intalnirea de la Cluj. Ne pare rau ca nu am reusit mai repede, astfel incat sa surprindem si intalnirea ce avut loc.

Totusi a fost un prim test, vor incerca de acum sa transmitem fiecare intalnire saptamanala Live.

Transmisiile vor avea loc aici

Bineinteles ca vom anunta din timp ora transmisie, tot acolo veti putea urmarii diverse filmulete cu trenuri si trenulete, deocamdata doar un prim set.

Cei care au urmarit transmisia din aceasta seara au spus ca s-a vazut ok, desi am avut unele probleme tehnice, mai ales cu programatul unei locomotive.

Vom reveni cu noutati si poze de la intalnirea de azi.
 
Un nou membru in club !
Cobarjoiu Dorel alias Doru de pe forum
Tot ieri a venit pentru prima data la intalniri si flo de pe forum, cine stie, poate avem un nou membru
 
La nici o saptamana pot sa anunt un nou mebru in club. Al 24-lea.
II uram bun venit ca si membru simpatizant (cu promisiune ferma din partea lui ca se va transforma in activ) lui Florian Timaru, alias floo de pe forum.
Il asteptam la sedinte si la munca la diorama ;)
 
Scriu o noutate din 2006 decembrie :). Atunci Rudi T a fost deosebit de amabil sa doneze clubului de la Cluj colectia sa de reviste de modelism plus o parte din colectia de machete de masinute (tiruri in special). Desi coletul a ajuns la cumantul meu in Germania de atunci , din diferite cauze a intrat in posesia mea (a ajuns in Romania) abia ieri :).
Asa ca ieri la club, am desfacut coletele ca niste copii care desfac coletele de Craciun. Uite asa clubul s-a imbogatit cu o colectie serioasa (inca nu am facut inventarul si nu le-am aranjat, dar cred ca sunt cca 50 ) de reviste, material cu care putem sa ne clatim ochii toti membrii clubului. In plus o sa aranjam o vitrina pentru minicolectia de tiruri.
Multumim din nou lui Rudi pentru generozitatea lui si il asteptam sa il vedem si live pe la Cluj.
Ca sa nu credeti ca spun povesti , iata dovada:



PS: Coletele au avut 36 kg :D. Multumim si cumnatului care le-a tinut 2 ani langa patul de acasa si pentru ca a platit bani seriosi sa trimita coletul.