Ce mai vedem pe la CFR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Contribui si eu la acest subiect cu cateva poze din Oradea facute ieri impreuna oberleitung si pisti91 pe podul din fata depoului de locomotive.
Am sa incep cu DA 1086-2 a depoului DEJ aflata langa biroul sefului de tura in depou.

La scurta vreme pleaca din gara Rapidul 412 in directia Puspokladany tras de GM 1300


80-357 vine de la Oradea Vest si se indreapta spre gara de Est


Din depou iese DA 1086 impreuna cu DA 1073 de la dep.DEJ si se indreapta spre gara pentru a primi stampila pe foaia de parcurs de la IDM ,ele urmand sa mearga la Episcopia Bihor


Personalul de la Cluj iese din revizie de la spalatorie


60-966 in diretia Oradea Vest


1086 si 1073 pleaca spre Episcopia Bihor


60-866 cu un marfar de la Salonta


80-357 intoarsa inapoi de la Oradea Est manevreaza cateva Fals-uri,Eacs-uri si Uagps-uri la atelierul zonal de reparatii vagoane
 
Salut,

Acceleratul Cluj-Galati cu vagoane de Rapid.
Filmat la Pojorata,Suceava.

 
Gam3 a spus:
Salut,

Acceleratul Cluj-Galati

"Acceleratul 1932........"
disco.gif


eusa_dance.gif
 
Vine trenul,
Vine trenul care,
Mi te-aduce
De la departare
N-am rabdare
Vreau sa fim iar amandoi,
Si o sa vezi apoi
Vine trenul
Mi-e foame de tine
Si aduce o parte din mine,
Acceleratul 1932...

Desperado- Acceleratul 1932
 
Va prezint si eu niste filmulete trase din cabina locomotivei pe ruta Cluj Ciucea si retur, din pacte www.photobucket.com nu imi permite sa vi le dau la calitate mai buna.

Primele filmate din Gm cu un accelerat de la Cluj spre Oradea:









Si doua inapoi de la Ciucea la Cluj cu un personal, in cabina unui 82':



 
Florinn mi sa parut mie sau la un moment dat LDH-ul,cand a trecut pe langa autostrada se "claxona" cu masina aceea neagra? :D :D
Sau doar mi sa parut? :D
 
Ce mai vede romanul pe la CFR?
Raspuns :Interoperabilitate :D
Rapidul 365 Budapesta-Cluj Napoca intr-o compunere cu care ne-am obisnuit din decembrie 2007: 4 vagoane cl.2 Bee,un vagon cl.2+bagaje BDbmsee,un vagon cl.2+bufet Brm si un vagon cl.1 Aee,toate CD :confused:






Vagoanele au statia de domiciliu Ostrava si Praga dar nici unul nu are tabla cu ruta :?