Timişoara: Expoziţie inedita de trenuri în miniatura

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Bine v-am gasit , dl Prognosis !

....eram la lucru astazi cind m-a sunat un prieten sa-mi zica ce a auzit la stiri. Din ce vad acum pare a fi un inceput timid, dar totusi un inceput. Sper sa fie deschis si in weekend, ca sa arunc si eu un ochi.

cu respect
natbl73
 
Am fost ieri seara acolo, 16-01-2007, mi-am "alergat" vreo 7 locomotive pe traseul de acolo, au facut impresie, mai ales cele cu sunet, era plin de studenti de la mecanica, faceau poze cu telefoanele :) Am pus si garnitura ICE, pe full speed, de am zis ca sare de pe sine, am facut si cateva poze, o sa le pun mai incolo. Eu am ajuns dupa ce plecase presa :) Si maine mai e mini expozitia, dar nu mai ajung pe acolo...
 
3 poze ca nu am facut prea multe

P1000598.jpg


P1000599.jpg


P1000600.jpg



In departare se vede Taurusul la scara G. De ajuns am ajuns dupa plecarea celor de la PROTV si am rulat vreo 6-7 locomotive:

BR03 Fleischmann (Cu sunet)
Blue Tiger 2 Mehano (cu cunet)
Class 66 Mehano
BR145 Roco
RH1043 Roco
Desiro 642 PIKO
ICE Roco
Impresie au facut cele cu sunet desigur si vagoanele romanesti :)
 
Eu am fost sunat marti seara, legat de evenimentul de la Timisoara, destul de tarziu pentru a mai putea participa in vreun fel, sunt sigur ca baietii ne-ar fi anuntat mai repede daca asta ar fi fost planuita mai din timp, in plus, Laurentiu (cel care m-a sunat), a spus ca a incercat sa isi faca cont pe forum si nu a putut.
 
Ei , expozitia s-a terminat locomotivele s-au racit si noi toti ne-am retras pe la depouri 8)
Am participat si eu cu colectia de CFR-uri in locul lui mr_x4you ,care a fost pozata si filmata de toti vizitatorii , nu dupa mult timp au mai venit 2 etajate deci garnitura noastra fabuloasa era compusa din 3 x 26-26 + 20-50+59-50+59-50+59-50 si inca un vagon :D
Dupa cum bine ati vazut era si o malaxa 1000 prezenta la expo , care mergea si nu prea :( , dar nu m-am lasat si tot ne-am chinuit cu ea cateva ore , dupa care ne-am hotarat sa curatam un pic osiile , si iata ca minune mergea si inca bine :confused: , automat CFR-urile mele au devenit neinteresante si lumea s-a pus pe filmat si pozat Malaxa :D

La cat mai multe expozitii !!!! :aplauze:
 
Ei , expozitia s-a terminat locomotivele s-au racit si noi toti ne-am retras pe la depouri 8)
Am participat si eu cu colectia de CFR-uri in locul lui mr_x4you ,care a fost pozata si filmata de toti vizitatorii , nu dupa mult timp au mai venit 2 etajate deci garnitura noastra fabuloasa era compusa din 3 x 26-26 + 20-50+59-50+59-50+59-50 si inca un vagon :D
Dupa cum bine ati vazut era si o malaxa 1000 prezenta la expo , care mergea si nu prea :( , dar nu m-am lasat si tot ne-am chinuit cu ea cateva ore , dupa care ne-am hotarat sa curatam un pic osiile , si iata ca minune mergea si inca bine :confused: , automat CFR-urile mele au devenit neinteresante si lumea s-a pus pe filmat si pozat Malaxa :D

La cat mai multe expozitii !!!! :aplauze: