Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Excelent raspuns CCRonan, ca sa dam Cezarului ce e al Cezarului, pentru prima parte, partea a doua, in traducerea general acceptata, spune cam asa: "Cel în stare a face rău e de temut Âşi în lipsă".

Multumesc celor care ne-au adoptat imediat, cu mentiunea pentru

Lok: pe planeta mea a fi inginer e semn de inteligenta superioara, nicidecum de amarastenie. 8)
 
SALUT, ptr a fi in ton cu ce se doreste pe acest site, iata-ma, ma numesc Astilean Eduard, sunt din Sf Gheorghe, judetul Covasna. am 35 ani asa ca la varsta asta nu mai este prea mult de adaugat, pasiune curata, cultivata cu atentie si se pot face lucruri frumoase. L-am cunoscut pe concitadinul meu Szeles Joszef (cred ca multi se inclina la auzul numeului sau) de la care am multe de invatat.
Sa auzim de bine si fiind la inceput de an va doresc un an plin de impliniri, satisfactii si reusite.
 
mare pacat ca momentan nu se mai tin, sotia lui nea Jozsi (sufletul acestei manifestari) este grav bolnava si a decis sa nu se mai ocupe, cel putin pentru o perioada
 
Bine ai venit ,contaminare placuta cu acest virus minunat modelismul feroviar si asteptam sa ne prezinti trenuletele tale :wink:
 
salutare tuturor

<r>De curind m-am inscris ca membru, si poate ca ar fi timpul sa ma si prezint.<br/>
Am 34 de ani, calificare profil eletronica. Pasiunea pentru trenulete am avut-o de copil, cind m-am pricopsit cu un clasic Piko Junior - loco cu aburi si 2 vag de persoane. In adolescenta s-au mai adaugat un set, 2 loco cu aburi, una diesel, un set de Lugoj...Asa ca am incercat sa fac si niste macaze (anii '80...). Au iesit cam patetic dar functionau.<br/>
Pentru ca simtul artistic nu e punctul meu forte, si prefer sa admir detaliile unui model decit sa-l vad rulind, nu voi incepe direct constructia unei diorame. Prefer sa mai invat, si cind va fi momentul o voi sti <E>:)</E><br/>
Ce vreau sa fac este insa o actionare electromagnetica la la un macaz simplu. Nu dau detalii pina nu incep lucrul sa vad daca ideea mea supertupeista are si sanse practice.<br/>
<br/>
ne vom mai auzi deci pe la "machete/ automatizari"<br/>
cu respect<br/>
natbl73</r>
 
Salut, ma numesc Sbingu Gabriel, din Ploiesti, am 29 de ani, sufar de mult de pasiune ptr modelism, trenuri in special de care nu prea am dus lipsa parintii lucrand la CFR. Am baiat de 3 ani care deja e inebunit dupa trenuri( are unul care il tot invarte de zor pe o linie de plastic) si cautand pe internet am gasit acest site. Forumul il citesc cu interes de ceva vreme.
 
Bun venit si te asteptam cu realizarile ca ... din ce am vazut la vanzari sunt
Poti scrie si despre aeromodele si navomodele. Daca intri la machete, desi nu este facuta o diferentiere ai sa vezi subiecte care nu au legatura cu trenuletele dar sunt ale modelismului.
In concluzie ce are legatura cu modelismul este bine venit