Anunturi de intalnire a pasionatilor in Cluj

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Adicatelea i-ai propus sa faca un decodor de sunet si un decodor de miros.Ala ii mai greu de facut da nu imposibil.Ce nu face omu` pentru realizmu` du pe dihorama :pig:
 
Saptamana asta pe cand facem intalnirea oficiala ?
As vrea sa vad ce a luat Sandy de la magazin.
In plus Alin ar vrea sa vada din nou turnanta lui Gabi :D
 
KOMUNiKAT:
Intilnire oficiala la Club,Marti,15 ianuarie,de pe la 17.30.
O sa aduc setul Trix sa-l vedeti si voi,ca merita.Ceva ma face sa cred ca o sa mai dau o tura pe la magazin sa mai iau ceva,Doamne ajuta sa nu o iau razna!
As vrea sa va ginditi la un lucru:
In jurul datei de 25.02.2008 se implinesc 2 ani de cind s-au pus la modul serios bazele Asociatiei.Pacat ca,fara nici o logica ,dovezile despre intilnirile noastre de atunci(poze,comentarii etc) se pare ca au fost sterse,dar asta nu inseamna ca ele nu au existat.E o parte din istoria modelismului romanesc pe care am scris-o si noi si pe care nu o poti arunca la gunoi.In fine.Vreau sa spun ca,in acea data,daca nu ma insel,ne-am strins in numar foarte mare la restaurantul Bolero si am inceput sa punem tara la cale.Eu as propune ca in fiecare an in jurul acestei date,cind vreti voi,sa ne facem timp si sa facem o sedinta"onorifica" la Bolero ca sa ne aducem aminte de vremurile cind n-aveam nici club,nici CAP,nici diorama.
Spre marea mea bucurie(chiar discutam cu Florin),entuziasmul nostru nu s-a tocit,ci dimpotriva,vad ca dupa 2 ani sintem o echipa unita care functioneaza si e in stare sa adune oameni de valoare.Si ce e mai important e ca sintem cu preocupari modelistice extrem de diferite(spuneam intr-un loc de colectionari,aristi,realisti si Negrii),ceea ce face ca sa fim complementari.Zic ca am avut noroc.
Dar pina una-alta ,marti e munca,vizionare Trix si vin fiert.
Fleischmanne,sa aduci turnanta,'key?
s
 
scuzati ca ma bag in ciorba voastra,insa nu ma putui abtine :D ....

sandy a spus:
....Varianta pentru trenuri de Oltenia are miros de praz in loc de ceapa.....
Numa bine,
sandy
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

sunt oltean get-beget :D si sa imi spuneti si mie care e deosebirea
intre mirosul de praz si ceapa pe tren,ca io nu am nasu´ asa fin sa le
deosebesc una de alta...printre mirosuri de slana si palinca :p
 
di fapt , pt un miros unitar ii " clisa, ai, ceapa, pita si palinca" si mer al naibii de bine impreuna... :D
Cand ma duceam pe meleagurile lui tata in OLTENIA , niznai praz sau vinul ala rosu... cum ii zice, deci oha aroma, ca erau fratii mai chitrosi... :D :D :D
 
sandy a spus:
KOMUNiKAT:
Intilnire oficiala la Club,Marti,15 ianuarie,de pe la 17.30.

Atunci ramane stabilit, dam sfoara in tara (precum spuneam este cineva care doreste sa devina membru)
sandy a spus:
In jurul datei de 25.02.2008 se implinesc 2 ani de cind s-au pus la modul serios bazele Asociatiei.

Chiar ca nu avem o " zi de nastere oficiala" excelenta idee ... atunci sa ramana in analele forumului ca data de 25 februarie este ziua de nastere a clubului :D
 
sandy a spus:
...Pacat ca, fara nici o logica, dovezile despre intilnirile noastre de atunci (poze, comentarii etc) se pare ca au fost sterse, dar asta nu inseamna ca ele nu au existat...
Think again :D
Poate ca nu ai intrebat de cine trebuie ;)
Daca Florinn si ceilalti nu mai au pozele cele multe de pe la inceputuri, uite ca le am eu, desi poate nu chiar pe toate; le-am salvat si le-am pastrat, fiindca urmaream cu mult interes intalnirile voastre de la Bolero. Astfel puteam sa consider ca, de la distanta, intr-un fel participam si eu :).
Mai tii minte cum am gasit in pozele voastre primele locomotive cu aburi cu bielele realizate corect? Sweet memories...
 
Fratilor, @Sandy, @Ionut, datele au fost sterse fara motiv, dar au fost salvate inainte de mine, circa 30 pagini de discutii si imagini, asadar, ele vor aparea curand si aici pe forum :).

Nu pot sa va zic exact acum data exacta a primei intalniri (atunci s-au intalnit Gabi Todoran si Eusebiu, eu lipsind cu nesimtire), calculatorul meu este in service momentan, dar voi reveni cu date exacte.

p.s. ca sa nu existe confuzii, pentru cei care nu stiu despre ce subiecte sterse vorbim, mentionez ca este vorba despre primele intalniri ale pasionatilor din Cluj care au fost prezentate la vremea aceea pe forumul railwayfan, acest forum nu luase inca fiinta.
 
:lautar: Noah, mare intalnire mare marti, neamule! :lautar:
COLECTIONARII :evil: cu bogatiile in carca, REALISTII :cool: cu discutiile dupa ei , CHIBITZII :fluierat: cu chibitzeniile pregatite,NEGRII :pig: sa vina vopsiti in negru si pe fata nu numai sub unghii ca de obicei, sa ne dam seama de breasla de care tine fiecare.
Musai ca d-nul Fleischman sa vina cu turnanta inca o data, altfel se "inturneaza" dupa dansa acasa :D !
Si sarbatori fericite in continuare :mask: !
 
"La Multi Ani!" tuturor.
Ca paranteza, prima intilnire a fost prin primavara lui 2005, aprilie sau mai, apoi a urmat intilnirea de la mocanita, Abrud in iunie. Topicul cu intilnirile noastre a ajuns pe la 57-58 pagini si peste 20000 de vizionari...acu' e istorie deja, asta e. Cind l-am deschis nu m-am gindit ca ne vom aduna atitia. Imi pare rau ca stau pe minus cu timpul liber si ajung tare rar la club, pe moment asta e situatia poate or veni si zile mai bune.
Ma bucur ca treaba merge inainte si progreseaza, felicitarile mele baietilor care sunt atit de pasionati!
 
Din ce am eu salvat, situatia e cam asa:

24.May.2005 08:57:10 - mesajul lui Gabi Todoran cu prima intalnire
si prima intalnire pe 28 mai 2005 la restaurantul Etno, nu Bolero.

Asa ca propun data de 28 mai ca si zi de nastere oficiala a clubului :D
 
"As vrea sa propun si eu o intilnire la Cluj intre pasionati.
Ce ziceti? Am vazut aici ca sunt mai multi membri din oras.
Astept propuneri de locuri si data.
Propunerea e adresata si celor din alte orase care eventual vor sa vina.
Curaj fratzilor, macar atita trebuie sa putem face."

Mar 24.05.2005 8:57 am Titlul subiectului: Intilnire la Cluj , Gabi Todoran

....

Intilnirea miine, ora 17, terasa Etno (str. Memorandumului).
Semn de recunoastere: eu, tricou albastru, par cret, "display" RailwayFan.
Va astept!

Vin 27.05.2005 4:43 pm Titlul subiectului: Intilnire la Cluj , Gabi Todoran

--------------------

asa a inceput 8)

de accord cu Ionut, cu alte cuvinte anu asta facem 3 anisori.
 
@Sandy, toate mesajele care conteaza vor fi reproduse in ordinea lor cronologica la rubrica "intalniri intre pasionati la cluj", sunt cam 20 pagini cu discutii si imagini care deocamdata nu apar pe acest forum, o sa ma ocup de asta imediat ce o sa am timp disponibil.