Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@lupul_alb

Cam asta ar fi in principal gara care va fi prima in planul de constructie ,eventual ar mai fi de facut ceva adaugiri sau corecturi .
Gara.jpg

Oricum toate cladirile vor fi de la kibri ,atit depozitele ,rampe si altele necesare unei gari si ma gindeam sa fac undeva si un coltisor pentru o remiza la dieseluri cu ce au nevoie la mentenanta .
Schema se va dezbate la momentul potrivit deoarece vor mai apare unele mici dar insemnate modificari .
Pai noua locatie este in desfasurare ca sa ma exprim asa :D
 
@robertansa
Cam asa ceva ,cum spunea si LDH,tocmai de aceea am zis ca trebuie putin discutata schema ca trebuiesc puse la punct si dimensiunile pe bucati ale modulelor ca doar nu o sa dau comanda la timplarie pe baza schemei cu liniile si ce o sa mai fie pus pe acolo :D ,ca in functie de dimensiunile modulelor se poate sa se mai lungeasca un pic sau lateasca la fel schema :wink:
 
bine frumos, dar pe schema asta cum ruleaza trenurile? unde duc liniile intrerupte de marginea modulului de jos? ca nu vad nici un oval. doar nu ai sa plimbi o locomotiva dintr-un capat in altul? deci asta e numai jumatate din diorama care ocupa sufrageria. cealalta jumatate trebuie sa fie in dormitor. altfel.... nu e complecta.
 
@lupu_alb
Pai asta este doar o mica parte din intreaga diorama ,este numai gara ,inca nu incep lucrarile in actuala locatie adica in apartament ,lucrarile vor demara odata cu terminarea constructiei noi locatii ,acolo voi demara proiectul care este unul de anvergura ,momentan aceasta este prima schita aproape finalizata ,urmatoarele vor aparea instant ce voi demara actiune constructiei mult asteptatei diorame ,deci trenurile vor avea pe unde sa zburde linistite de le vor sari tampoanele de cit vor avea de mers .
 
pai spune asa. m crezut ca in your little apartament vrei sa faci asa minunatie. acum m-am lamurit. deja ai purces la constructia unui palat. e bine. felicitari.
 
Au mai sosit citeva modele de masinute fabricate de catre firma Cararama, acestea fiind la scara 1:87.Iata ce a mai sosit in garajul nostru :D

Mercedes-Benz 280SL decapotabil, scara 1:87 CARARAMA


Mercedes-Benz 190SL Roadster, scara 1:87 CARARAMA


Mercedes-Benz 190SL Roadster, scara 1:87 CARARAMA


Mercedes-Benz 300SL prototip, scara 1:87 CARARAMA


O poza de grup alte celor patru modele:


Deocamdata cam atit, sper sa am timp si pentru alte viitoare sesiuni foto pentru a prezenta si alte modele ale unor vagoane ce au intrat de curind in depoul nostru, in special la epoca II. 8)
 
Si daca tot si-a deschis Mecedes-Benz reprezentanta la S@D iata si ultimele noutati aparute la show room-ul nostru:
Mercedes-Benz 300SL hardtop, scara 1:87 CARARAMA



Mercedes-Benz 300SL, scara 1:87 CARARAMA

 
Si citeva poze de grup ale noilor modele sosite :







Momentan cam atit, dar sosirile altor noi modele sunt in curs de aparitie :D
 
@Endo_ro
Din pacate numai argintii, daca ar fi fost disponibile si alte culori ..............., sigur erau acum la noi in show room :wink:
 
Si iata ca au mai sosit inca trei noi modele de masinute la scara1:87, Mercedes-Benz(evident :D )si tot gri ca alte culori poate cu alta ocazie :lol: , asa ca show-room-ul nostru are inca trei noi modele :D

Mercedes-Benz 280SL decapotabil, scara 1:87 CARARAMA





Mercedes-Benz 560SL Roadster, scara 1:87 CARARAMA





Mercedes-Benz 560SL softop, scara 1:87 CARARAMA





Si o poza de grup cu noile achizitii:







 
@LDH
As vrea eu si prototipul acesta, dar ma limitez pina la o anumita epoca cu masinutele in ce ma priveste pe mine, celalalt actionar poate sa isi achizitioneze ce doreste el, poate si alte prototipuri :lol: