Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Aici vor aparea remiza circulara ,turnul de apa si turnul de control toate de la kibri ,acestea au fost supoer ok din punct de vedere al montajului ,chiar au iesit super din punctul meu de vedere ,nu am avut niciun fel de probleme la montaj .
IMG_0451.jpg

IMG_0452.jpg

IMG_0453.jpg

IMG_0455.jpg

IMG_0455.jpg

IMG_0458.jpg

IMG_0459.jpg

IMG_0459.jpg

IMG_0459.jpg

IMG_0465.jpg

IMG_0468.jpg

IMG_0470.jpg

IMG_0471.jpg

IMG_0473.jpg

IMG_0475.jpg

IMG_0477.jpg

IMG_0478.jpg

IMG_0480.jpg

IMG_0481.jpg

IMG_0483.jpg

IMG_0489.jpg

IMG_0488.jpg

IMG_0507.jpg

IMG_0508.jpg

IMG_0510.jpg

IMG_0512.jpg

IMG_0513.jpg

IMG_0515.jpg

IMG_0516.jpg

IMG_0516.jpg

IMG_0518.jpg

IMG_0520.jpg

IMG_0522.jpg
 
IMG_0551.jpg

IMG_0553.jpg

IMG_0554.jpg

IMG_0574.jpg

IMG_0575.jpg

IMG_0576.jpg

IMG_0578.jpg

IMG_0579.jpg

IMG_0580.jpg

IMG_0580.jpg

IMG_0582.jpg

IMG_0583.jpg

IMG_0584.jpg

IMG_0585.jpg

IMG_0587.jpg

IMG_0588.jpg

IMG_0589.jpg

Si cam atit ,sper ca nu v-am plictisit cu pozele facute si postate ,sper ca anul ce a inceput sa fie mai bun din toate punctele de vedere si mai ales al sanatatii ca de aceasta avem nevoie cu toti
 
Foarte frumos, abia astept sa le vad pe o diorama.
Dar va rog din suflet puneti poze mici cu link catre poze mari. E un pic mai mult de lucru dar avantajele sunt foarte mari:
- se incarca mult mai repede pagina
- se pot urmarii mai usor textele , asa se pierd intre poze
 
@Ionut Trif
Cit de curind vor aparea pe o diorama :D ,in legatura cu pozele abia dupa ce ne vom intilni la club voi ruga un coleg mai tinerel sa imi arate pe viu cum se face ca eu am incercat dar nu imi iese :( ,greu cu tehnica asta moderna .
 
:confused:

Cata garaaaaa neicaaa!!!

Crez ca trebuie sa-ti schimbi locuinta ca daca numai gara are 55 cm lungime ma intreb unde pui celelalte?

Le sta bine aburoaselor impreuna si cred ca aranjamentul nu este cel final este doar pentru fotografii.

Si sa te si laud mai nenea Silviu!!
Parca faci poze din ce in ce mai bine sau mi se pare mie?
 
@LDH
Multumesc pentru laude ,locatia este in curs de schimbare tocmai de aceea ma cam grabesc un pic cu ce am nevoie pentru primele module (vorbim noi 8) ),intradevar aranjamentul a fost numai pentru foto sesion de sarbatori ca trebuia sa se invirta ceva si pe linga brad ,iar pozele cred ca de un an de cind tot ma chinui cred ca am mai prins ceva experienta mai ales ca mi-a reglat cineva aparatul recent cam cum ar trebui sa fie ,inca nu am facut poze pentru a fi postate dar ce am facut ies mult mai bine ca si calitate si am invatat cite ceva cum sa minuiesc aparatul sa iasa ce doresc eu in evidenta .
 
M-da,am citit cu atentie tot topicul tau dar....parca nu ai facut prezentarile la toate aburoasele(s-au inmultit)s-au nu am fost eu atent :confused:
 
@aulin
Este posibil sa nu fi aparut chiar toate dar din ce stiu eu am pus poze cu ele chiar daca nu la timpul respectiv cind au fost achizitionate .Vezi citeva pagini mai in urma ca am pus cu citeva aburoase ceva poze .Oricum nu sunt si nu am pus inca chiar tot ce am mai luat in ultimul timp ,mai am si alte citeva "piese" mai ales la epoca II ,dar toate la timpul lor cum se spune . 8)
 
@mpursu
Aburoasa inculpata cu dosarul de inmatriculare 01 202 este de la Roco productie mai veche ,nu are mufa pentru decodor digital :( dar va primi in curind si ea ca si celelalte aburoase mai "batrine "ca si fabricatie modificarile de rigoare ,asta cind ne vom linisti un pic ca acum avem in plan primele module ,intradevar la momentul respectiv cind a fost achizitionata am prezentat-o in poze mai in detailiu ,are inmatriculare DB (desi preferam DR),este epoca III ,motorul este clasic ,are lumini pe directia de mers atit in fata cit si in spate ,despre biele tu sti mai bine :D ,despre istoria ,adica despre modelul real inca nu am facut sapaturile necesare dar atunci cind am luat-o am avut un link al unui sait despre ea dar acesta sa pierdut ca sa pot spune si ceva date despre modelul scara 1:1 cu aceeasi inmatriculare :( poate voi regasi acel sait si voi putea sa spun mai multe .Poze :
BR 01 -ROCO
IMG_1436.jpg

IMG_1437.jpg

IMG_1439.jpg

IMG_1440.jpg

IMG_1442.jpg

IMG_1443.jpg

IMG_1444.jpg

Pozele sunt preluate din topicul meu de la pagina 43 :wink:
 
@mpursu
Multumesc :D
Din pacate ce aveam de la Mehano nu mai sunt in posesia mea ,le-am dat :( ,motivul fiind ca nu am mai dorit sa fac o diorama separata cu specific american ,dorim sa ne axam pe diorame cu specific epoca II si III european.
Mai sunt si altele dar inca nu le-am programat pentru foto sesion :D ,poate dupa ce ne asezam in noua locatie ca acum sunt impachetate .Cu prima ocazie cind mai scot pe BR 01 202 din cutia unde sa afla am sa fac pozele de rigoare cum ai zis ,dar si la celelalte aburoase .
 
superba gara. intr-adevar cam lunga, dar arata bine. acum trebuie sa pui mana pe scanduri si sa ne prezinti diorama. ca e pacat sa le ti pe parchet.
 
@lupul alb
Multumesc,gara avind numai liniile drepte unde vor stationa trenurile la peron 2,10 metri aveam nevoie de o gara mai mare ca si lungime ,la noi garniturile de calatori sunt compuse din minim 6-7 vagoane de calatori asa ca tocmai de aceea gara este asa de mare ,ma refer la lungimea liniilor drepte de stationare la peron,cit de curind demaram si primul proiect de constructie al primelor module .
 
mi-e teama ca la asa o gara si la asa garnituri lungi, o diorama de 2 m pe 1m nu e de ajuns. de aceea prevad ca va trebui sa achizitionati mai intai un alt apartament unde sa va mutati, iar actualul sa-l transformati in diorama. ideal vorbind, asa mi-ar fi placut si mie. un apartament plin de pasiunile mele: trenuri, masini, carti, aparaturi electronice, un colt numai al meu.