Diorama din Sinaia

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
CIMG0744.jpg

CIMG0746.jpg

CIMG0749.jpg

CIMG0750.jpg
 
SUPER locomotivele :aplauze:
Daca tot sunt digitale, te rog sa le pozezi si cu farurile aprinse :).
Te rog sa povestesti mai mult despre locomotiva G12 Roco. Eu stiam ca este analogica, fara interfata digitala; de aceea sunt foarte curios cum anume a primit ea decodor. Am povestit aici cum am montat un decodor intr-o locomotiva identica cu a ta (difera doar unele detalii ale vopselei).
 
@mpursu

http://www.roco.cc/content.php?id=1861&kat_id=&pd=2837&typ_1=&land=&epoche=&page_cp=

crezi ca si-a batut mult capul sa puna decodorul? :p
 
Am montat f usor decodorul.
Tenderul meu nu este la fel ca al tau.
La mine a avut loc in tender si are 8 pini.
Nu stiu daca incape sunetul.
Aici o sa vb cu rally pentru sunet si generator de fum.
 
pt sunet iti mai trebuie loc cat pt inca un decodor , ca volum, sau un cilindru de 20mm diametru si 5 mm inaltime (difuzorul). Dar se poate schimba cu un difuzor mai plat.
Fumul, daca a fost gandita pt asta , sa nu fie in dreptul cosului greutatea de balast.
Si chiar asa, se ia o freza... si :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :roll: ;-)
 
Se pare ca n-am vazut bine :D. Intr-adevar, locomotiva ta este G10 si este descrisa in engleza aici. Are interfata digitala si este pregatita pentru instalarea unui generator digital de fum.
Off-topic: doua poze mari de pe aceasta pagina au aparut una langa alta si, deci, pagina trebuie rulata pe orizontala pentru a se putea citi textele; te rog sa pui un ENTER intre "formulele magice" ale celor doua poze.
 
foarte frumoasa diorama ta si achizitiile sunt pe masura. dintre masini mi-au placut foarte mult broscuta si autobuzul scolii. de unde le-ai achizitionat? iar dintre locomotive mi-a placut mult electrica OBB, nu stiu cum se numeste.
sa le stapanesti sanatos si cat mai multe.
 
Doamne ce nebunie! Subscriu la parerea lui Dorin! Autobuzul scolar si stalpii de iluminat de pe langa biserica, imi plac mie! Adica m-ar interesa de unde provin.
in alta ordine de idei, e splendida lucrarea voastra! M-ash teleporta acolo numai sa lucrez o zi cu voi si sa vad cu ochii mei minunea!
 
Prognosis:
Stalpii i-am luat de la Rally iar autobuzul din Salzburg ca si celelalte locomotive.
Cat despre diorama am fost mai mult paralel.
Acum un an jumatate am vazut prima oara un trenulet si de atunci am facut cunostinta cu Rally si de atunci a inceput nebunia.
Nu m-am interesat prea mult inainte de a incepe o diorama.Pot sa zic ca la diorama asta am lucred doar eu. :D
O sa inceapa acum cateva modificari majore asupra dioramei.
Iar OBB electric habar n-am cum se numeste.Mi-a placut. :D