INTREBARE DE INTERES GENERAL

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Ati fi dispusi sa facem Prima expozitie de MODELISM FEROVIAR din Romania?


  • Total voters
    0
Chestia cu publicitatea nu e o problema,eventual trag eu niste sfori si ajungem pe PROtv....numai sa avem un spatiu inchiriat.De exemplu eu as putea veni cu diorama si sa lucrez akolo...suntem mai multi,le aratam si vizitatorilor... :lol:
 
Pai cei de la Marklin cand fac expozitii credeti ca vin cu toate machetele terminate?in niciun caz...majoritatea le construiesc in timpul expozitiei pt. a le impartasi vizitatorilor experienta si nu numai..chiar si materialele folosite.Daca am putea obtine sponsorizare de la Piko sau Rocco ar fi super.Cred ca domnul Rally ar fi singurul in masura sa vorbeasca cu dansii(cred).. :D
 
Poate ne sponsorizeaza CFR-ul
ca sa fiu si eu delicat s-ar putea sa ne sponsorizeze cu vreo sina dupa ceafa.
desi ar fi buna ideea. sa ne puna la dispozitie un spatiu in gara de nord.
heiiiiiii care ai legaturi la CFR?
 
Ideea de a arata cum se face o diorama e super! Am vazut chestia asta la Budapesta, unde niste "tinerei" de vreo 60 fiecare, s-au apucat sa improvizeze o diorama, ceva la scara 0 sau I, cu un material rulant din vremea lor, cu sosea din indigoul de la banda de calculator (stiti, aia cu perforatii pe margine), cu pomisori din ramurele culese din parcul de vis-a-vis... Sincer a fost fascinat sa vezi cum se jucau ca niste copii, facand in final, pe o suprafata destul de mare, ceva foarte reusit. Raman la ideea de a aduna un "portofoliu" de modele ce pot oricand participa la o expozitie. Nu conteaza clubul, apartenenta politica, nivelul de perfectiune, varsta, rasa, sexul...(E, hai ca sexul conteaza! :lol: )
PDI
 
eu nu am mai participat si nici nu cred ca am cu ce sa vin de acasa (cel putin nu mai multi decat altii) dar cu bunavointa si indemanarea ...no problemo ....sunt acolo.
OFF TOPIC: o replica celebra:
ea catre el: **** you
el catre ea: anytime, anyplace
din alien 4 daca nu ma insel 8)
scuzati expresia anytime, anyplace :lol:
 
Pana o punem de expozitie faci gara, depozitul si turnul de control frumoase si sa arate invechite, le pui in cutii (de pantofi) si cu ele intr-o mana si cu garnitura digi in cealata te prezinti
Eu vin cu BR-ul nemodificat ca sa facem comparatie, cu G7 nemodificat si poate vine cineva cu sunet si fum la el si...tot asa
Deci ai cu ce veni
 
Ok,dar unde inchirirem?nu trebuie sa fie la Romexpo sau la dales..trebuie sa fie ceva mai ieftin ca n-avem noi nevoie de atata spatiu.Ce sa zic,doar sa ne uitam si sa cautam o hala de inchiriat(sau de cumparat :lol: )...
 
Am vorbit si am aflat urmatoarele:
1. spatiul este disponibil incepand din 21 octombrie 2006
2. amplasament bdul Timisoara - Razoare
3. suprafata cca 120 mp
4. disponibil cat avem nevoie, am spus o saptamana
5. preturi inchiriere, inainte sa vorbesc cu dir. ec si cu dir. de marcheting

300 Euro/zi + TVA

Ramane sa vad ce pot obtine la negociere

Nu asigura decat spatiul si paza 24 din 24, eventual niste mese, in rest trebuie sa ne descurcam
 
300 euro/zi x 7 zile sa zicem = 2100 euro......ma bag
ziceam eu ceva de covoare?......parchetul ajunge.
si dupa cum vezi am scazut TVA-ul :lol: