Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
bravo. bine ai venit. din pacate insa, eu nu cred ca voi veni sambata aceasta, dar ne vom cunoaste la o urmatoare intalnire.
 
Buna Seara

<t>Sper sa nu gresesc...daca gresesc imi cer scuze.Sa ma prezint si eu.Sunt Catalin din Bucuresti dar actualmente locuiesc in Resita.Trenuletele se afla printre primele mele hobby-uri(un alt vechi hobby fiind electronica si masinile ).Am mostenit acest virus al trenuleteor de la tatal meu care a avut trenulete la scara HO si scara 9mm(nu mai stiu cum se numeste),dar din pacate cand am fost mic am distrus tot.Din vechea colectie ramanand intregi o gara,un turn de apa si un hangar.Multa vreme din cauza timpului putin si a resurselor financiare ptr acest hobby am lasat deoparte trenuletele.Pot spune ca cel ce mi-a deschis apetitul de trenulete a fost dm Prognosis pe care de altfel il si admir foarte mult.Am vazut lucrarile voastre pe forum si pot spune ca am fost uimit,felicitari baieti.Pe un alt forum am gasit pe cineva ce vindea o locomotica cu abur si cateva linii,cat sa fac un circuit.Astept cu nerabdare acel pachet.Sper ca in februarie sa imi pot cumpara un start set.<br/>
<br/>
In incheiere va urez numai bine si sarbatori fericite,multa sanatate si tot ce va doriti.</t>
 
Buna Seara

<t>Sper sa nu gresesc...daca gresesc imi cer scuze.Sa ma prezint si eu.Sunt Catalin din Bucuresti dar actualmente locuiesc in Resita.Trenuletele se afla printre primele mele hobby-uri(un alt vechi hobby fiind electronica si masinile ).Am mostenit acest virus al trenuleteor de la tatal meu care a avut trenulete la scara HO si TT,dar din pacate cand am fost mic am distrus tot.Din vechea colectie ramanand intregi o gara,un turn de apa si un hangar.Multa vreme din cauza timpului putin si a resurselor financiare ptr acest hobby am lasat deoparte trenuletele.Pot spune ca cel ce mi-a deschis apetitul de trenulete a fost dl. Prognosis pe care de altfel il si admir foarte mult.Am vazut lucrarile voastre pe forum si pot spune ca am fost uimit,felicitari baieti.Pe un alt forum am gasit pe cineva ce vindea o locomotica cu abur si cateva linii,cat sa fac un circuit.Astept cu nerabdare acel pachet.Sper ca in februarie sa imi pot cumpara un start set.<br/>
<br/>
In incheiere va urez numai bine si sarbatori fericite,multa sanatate si tot ce va doriti.</t>
 
bine ai venit printre noi catalin. cred ca e timpul sa-ti iei revansa fata de distrugerile copilariei si sa dai viata turnului, garii si hangarului. :)
 
Eh, un nou frate !!! Bine ai venit !
aici ai info din belsug, un sfat, unii o sa-mi sara la gat ca sunt partinitor.
Daca ai "mana" pt reparatii capitale la vechituri e ok sa bagi banii in ele, altfel, mare grija ca sunt moartea hobby-ului, cand o sa-ti creeze numai probleme :(
Sfat 2 : intreaba PM vanzatorul, de mai multe ori... :roll: starea locomotivei, unii si-au cam luat tzepe in ultima vreme, inclusiv eu :-x
rally
 
Dl Rally cam aveti dreptate.Nici nu stiu daca va mai ajunge vreodata locomotiva cu abur :( .Asta e...Speranta moare ultima asa ca..inca imi astept locomotiva.Probabil proprietarul este plecat,fiecare om are problemele lui.
Cat despre reparat...cred ca asta e cea mai mare placere a mea,cu conditia ca rezultatul sa fie pozitiv.Informatii stiu ca am din belsug,studiez forumul de 2 saptamani ;-)
 
salutare trenulisti

<r>sa ma prezint : sunt cip_one din iasi si sunt un impatimit al trenuletelor de multa vreme dar abia acum am hotarat sa achizitionez si eu cate ceva <br/>
din gama ho, cu speranta ca in viitor sa devin un client mai activ in acest domeniu.Pentru moment sunt incepator dar sper ca pe viitor volumul de cunostinte sa creasca cu ajutorul vostru. <E>:idea:</E></r>
 
Rally cred k ar fi bine sa ne spui si noua de la cine ai luat tepele respective
Pai cea mai mare mi-am luat-o de pe Ebay, ce-ai intelege cand scrie "noua, nefolosita, in ambalaj original" si-ti vine o locomotiva care din 1979 nu s-a mai fabricat... ,dar intradevar ... sigilata :D :D :D
Un altul ar fi... dar intrebati-l mai bine pe Radu Sofran... :D :D :D
 
Multumesc de primire,

O sa ma stradui sa urmez cu sfintenie "tratamentul" :D
Dar sper sa nu ma vindec niciodata.....

Sarbatori Fericite cu multe "pilule"sub brad (apropo de tratament)!!!!!!!!!!