Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
salut!

<r>salut,trenulisti !<br/>
sa ma prezint :reinfectat cu trenulete HO dupa descoperirea in pivnitza a 1buc BR 80 ,9 buc vagoane PIKO antice,sine PIKO profil U + o carte :Eugen Taras-Ouituz==Micii Ingineri Constructori(1986)<br/>
inventar - cele mentionate mai sus plus loco MEHANO alco century 628 DC AT&SF,vagon gondola Mehano,vagon banane PIKO & ceva sina si macaze de <br/>
la Rally (si o statie calatori Burgstein) <E>:D</E></r>
 
Salut frati de "suferinta" :( (si de bucurii in acelasi timp :D )
Ieri a fost o zi istorica.
Multumita lui rally, am devenit fericitul posesor al unui set nou Mehano.
Chiar daca doar din gama hobby; a fost asteptat 30 ani si asta nu-i putin. Era prin '78 cand un prieten din vecini (care avea rude in Germania) a primit un set cadou; si ce set..... :confused: - bineinteles ca ma mai chema sa ne jucam cu el (era ceva de genul scos din cutie, montat jumate de ora, rulat 20 min, bagat in cutie) darasta n-a facut decat sa arunce paie pe foc.
Revenind la setul de fata e un "Euro special" - si chiar daca nu se apropie de standardele pretentiosilor - la o loko + 4 vagoane pe boghiuri se chiama ca e o garnitura feroviara in toata puterea cuvantului (pe multe rute de la noi circula garnituri formate din 2-3 vagoane; si nu ma refer aici la automotoare -Brad/Arad e un exemplu in sensul asta.
Nu o sa intru in toate detaliile, dar pot sa spun ca (lasand deoparte chestii mai importante) l-am instalat imediat si i-am dat drumul........... Si am inteles imediat de ce insemna asade mult pentru mine :x . Stand in mijlocul ovalului auzeam tacanitul ritmat al rotilor; acel "glas al rotilor de tren" , si chiar mai mult, reverberatia prin sina a acestora care se auzea clar, cind trenul se afla in partea cealalta a circuitului. Era un "sound" familiar si cu o personalitate aparte....Ce sa mai vorbim.
Bineinteles ca aspir la gama profi, dar inceputul este intotdeauna mai greu; si in acelasi timp mai emotionant. Primul lucru pe care l-am constatat e ca trebuie sa-mi lungesc circuitul (la urma urmei rostul unui tren e sa aiba un traseu- sa vina de undeva si sa se duca undeva) Ca atare am decis sa ma axez in viitorul apropiat pe achizitia de sine -in special.
Legat de forum, ale carui subiecte le-am rasfoit (si nu numai) , pot spune ca e o treaba tare faina - felicitari initiatorilor si succes membrilor. E o placere sa regasesti pasionati ai aceleiasi "maladii"

Succese tuturor!!!!!!!
 
Stai ma sa nu vada omu din prima ca nu suntem oameni normali :D
 
bine ai venit printre noi. asteptam sa te desfasori. iti uram virusare placuta.
ca de vindecare.... :evil:
 
Salutari calduroase de bun venit, din partea unuia aflat in aceeasi tagma: a celor reinfectati - vorba lui Dumas - "dupa 30 ani".

Convalescenta placuta !
 
Bine v-am gasit!
Am onoarea de a-i saluta pe: rally, Radu Sofran, LDH, lok, robertanasa, COObra, Florin Tuica, pcg, silviu20061, cftt, alexvusdea, SSi, connectorxp, gina, laur si lupul_alb.